Česká televize informovala, že změny nastanou již v následujících dnech. „Mezi moderátory hlavní zpravodajské relace se již v tomto týdnu zařadí Barbora Kroužková a v pořadu se bude nově častěji objevovat redaktor a moderátor Daniel Stach. Večerní pořad Události, komentáře posílí spolu s Barborou Kroužkovou moderátor Daniel Takáč. Týmy obou relací tak budou znovu kompletní,“ informovala Blesk mluvčí Karolína Blinková. 

Kroužková nahradí Danielu Písařovicovou, která v televizi před časem skončila na vlastní žádost, a to po dlouhých 16 letech.  A proč přibude rovnou i Stach?

Železný zůstává

Že by snad měl nahradit Jakuba Železného, který si nedávno způsobil skandál po konfliktu s policií na Václavském náměstí, a jeho reputace tak tvrdě utrpěla? Podle Blinkové nikoli. „Rolí Daniela Stacha z redakce vědy ČT bude srozumitelnou formou vysvětlovat a rozvíjet vybraná témata pořadu,“ uvedla tisková mluvčí. Zdá se tedy, že Železný v týmu zůstává. 

Zkušená posila

Podle Blinkové nebude pro „nováčky“ změna role žádným oříškem. „Barbora Kroužková i Daniel Takáč pracují v médiích přes třicet let. Barbora Kroužková v České televizi působila například v pořadech Dobré ráno a Studio 6. Oba jsou po léta tvářemi zpravodajské Čtyřiadvacítky, kromě kontinuálního vysílání uvádějí podvečerní Interview ČT24, vyjmenovala mluvčí. 

Daniel Stach potom působí v České televizi od roku 2010. Začínal jako redaktor pořadu Hyde Park na ČT24, později se stal moderátorem navazující relace Hyde Park Civilizace, ve které již vyzpovídal desítky nositelů Nobelovy ceny. Je rovněž členem redakce vědy ČT a průvodcem pořadu Věda 24.

Video
délka: 01:56.25
Video se připravuje ...

Radek John si uřízl v České televizi pořádnou ostudu... /Youtube/, Česká televize

Fotogalerie
56 fotografií