Manželství monackého knížete Alberta II. a jeho ženy Charlene se otřásá v základech již po delší dobu. O tom, že to mezi nimi skřípe, se píše v médiích již od doby, co Charlene po většinu roku 2021 trpěla zdravotními obtížemi a po celou dobu byla sama, bez manžela a dětí, ve své rodné Jihoafrické republice. Poté absolvovala ještě čtyřměsíční léčbu na klinice ve Švýcarsku, kde se zotavovala z vyčerpání. A i když je nyní princezna opět v plném pracovním nasazení a pilně plní své královské povinností, celý svět ji sleduje.

Francouzský magazín, pod jehož drobnohledem se Charlene s Albertem nacházejí, nyní uvedl, že jsou aktuálně královští manželé, co si řekli své „ano“ před dvanácti lety, v procesu odloučení. Mluvčí z tiskové kanceláře paláce ovšem tyto informace ve svém formálním prohlášení popřel s tím, že jde jenom o nehezké spekulace.

„Rád bych formálně popřel zlomyslné fámy, které rozšiřoval francouzský časopis Royauté. Prosím, ignorujte tento článek, který je zcela nepodložený,“ uvedl mluvčí důrazně.

Video
délka: 01:36.04
Video se připravuje ...

Rok 2015: Robbie Williams bavil monackého knížete Alberta a jeho paní Charlene. Reuters, Daniela Pilařová

Přestože došlo k tomu, že divoké teorie o jejich rozchodu byly rázně dementovány, všechny překvapilo, když se nyní Charlene objevila na veřejnosti. Bývalá olympijská plavkyně byla viděna v Miláně v docela prostém, béžovém svetru, v němž vypadala velmi neformálně, v džínách a hlavně bez svého oslnivého tříkarátového zásnubního prstenu, který dosud sundavala z ruky jenom zřídka. A někdy dokonce nosila zásnubní prsten společně se snubním. 

Teď ale neměla ani jeden, takže fámy o jejich manželské krizi znovu nabyly na intenzitě. Přesto však existují teorie, že Charlene, co ve společnosti po boku svého muže vypadá vždy velmi nešťastně a utrápeně, ze svazku s Albertem odejít nemůže, ani kdyby snad náhodou opravdu chtěla. Přišla by tím o možnost stýkat se se svými dvěma dětmi, dvojčaty Jacquesem a Gabrielou, jimž dala život v roce 2014. A to by žádná matka nejspíš nikdy neudělala....

Fotogalerie
63 fotografií