Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C

Policie zasahuje v sídle Středočeského kraje. Hejtmanka potvrdila prohlídky kanceláří

Autor: ČTK - 
27. března 2023
10:11

Na středočeském krajském úřadě dnes zasahují policisté, od rána sbírají dokumenty a data z počítačů. Podle serveru Seznam Zprávy vyšetřují, jak dal kraj vyčistit území bývalého vojenského prostoru v Milovicích na Nymbursku od nebezpečných látek.

Hejtmanka Petra Pecková (STAN) na Twitteru potvrdila, že převzala od policie příkaz k prohlídce některých kanceláří, včetně kanceláře zastupitele, který byl v bývalém vedení kraje. Mluvčí hejtmanství David Šíma ČTK řekl, že na úřadě jsou zástupci policie a pracovníci hejtmanství jim poskytují součinnost.

„Mohu potvrdit, že jsem za Středočeský kraj přebírala od policie příkaz k prohlídce některých kanceláři, včetně kanceláře jednoho zastupitele, který byl v bývalém vedení kraje. Podepsala jsem mlčenlivost,“ uvedla Pecková na Twitteru a odkázala na Okresní státní zastupitelství v Nymburce.

Kriminalisté mají podle serveru podezření, že v prostoru, který by měl být vyčištěn od jedů, zůstalo velké množství nebezpečného azbestu. Vyšetřovatelé se podle serveru pohybují například v kancelářích odboru majetku. Dorazili i do kanceláře předsedy kontrolního výboru Roberta Bezděka z ANO, který byl radním v bývalém vedení kraje.

Mluvčí hejtmanství Šíma pouze potvrdil, že kriminalisté jsou na úřadě. „Můžeme potvrdit, že se na úřadě nachází zástupci Policie ČR, kterým je poskytována součinnost. Současně není možné poskytovat jakékoli bližší informace,“ dodal.

Smlouvu o dlouhodobém pronájmu bývalého vojenského prostoru uzavřel kraj s firmou Mladá RP v prosinci 2010. Firma měla areál původně využívat 40 let, za což zaplatila dopředu 25 milionů korun.

Hejtmanství jí v roce 2016 vypovědělo smlouvu kvůli nedodržení termínů pro demolice. Společnost ale tvrdila, že podmínky uzavřené smlouvy neporušila. Kraj se s firmou nakonec dohodl na ukončení soudních sporů, aby pozemky mohl využívat, a vrátil Mladé RP peníze z nespotřebovaného nájemného. Další jednání se vedla o výši přiměřeného plnění za odvedené práce.

Video  Pecková sdílela dojemnou vzpomínku. A u lidí jí občas chybí slušnost.  - Blesk - Nikola Forejtová, Elmer Calvarho
Video se připravuje ...

LuCo ( 27. března 2023 12:26 )

Kradlo ae, krade a bude krást!

LuCo ( 27. března 2023 12:25 )

Hledají se štěnice, nebo chybějící peníze?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa