Prožili spolu krásných 22 let, ale málokdo ví, že Alena Mihulová s Karlem Kachyňou byli manželé. Když se brali, bylo herečce 30 let a režisérovi 71 let. Mihulová po velké svatbě nikdy netoužila, ale že to bude takové strohé, to nikdo nečekal. 

Přišli jsme na ten úřad a tam se nás ptali - Chcete fotografie? - a my: ‚Ne‘. A oni, Chcete video? a my: ‚Ne‘. Jakou chcete muziku? a my: ‚Žádnou‘. Fakt takhle to bylo, nekecám. Nakonec nás požádali alespoň o ty dva svědky. A když jsme se rozešli tou uličkou, za mnou šel hubenej asi dvoumetrovej chlapec s brejličkami a za mým mužem paní, a to je co říct, která měla asi o dvacet centimetrů míň než já,“ svěřila se Mihulová v pořadu Blízká setkání na ČRO Dvojka. 

Když obřad proběhl, málem se zapomněli i podepsat na oddací list. Nekonala se ani žádná svatební hostina. „Měli jsme to v takovou podivnou dobu, kdy nebyl ani čas oběda nebo večera, takže když jsme přišli domů, tak jsme říkali, co si dáme k jídlu. A já říkám: ‚Tak mám tu gulášovou polévku ještě‘. Tak jsme si ji dali a teprve potom jsme šli sami dva na hezkou romantickou večeři,“ prozradila Alena. Ze svatby nakonec vznikly přece jen asi dva snímky, které Kachyňa vyfotil doma v předsíni samospouští. 

S Kachyňou se seznámila ve svých 17 letech, celý život k němu vzhlížela a z jejich netradiční lásky vznikla dcera Karolína (28). „Měli jsme krásný vztah, na konci provázený nějakými peripetiemi, ale to tak bývá, když člověka postihne nemoc. Nikdy jsem toho nelitovala,“ dodala na závěr vdova po Kachyňovi. 

Video
Video se připravuje ...

Alena Mihulová: Při 158 centimetrech nemám moc na výběr! Blesk TV

Fotogalerie
28 fotografií