Oblíbený český herec Lukáš Vaculík oslavil ve středu 8. června své kulaté šedesátiny a (nejenom) na sociálních sítích se to začalo hemžit gratulacemi či vzpomínkami hereckých kolegů na společné natáčení. Z těch všech vyčnívalo především narozeninové přáníčko nestárnoucí rusovlasé herečky Markéty Hrubešové, u níž má Vaculík speciální místo v srdci - stál totiž u zrodu její hvězdné kariéry.

„Víte, co je zvláštní? Já ho pořád beru jako toho sexy kluka, vedle kterého jsem mohla stát jako úplný začátečník ve filmu Oznamuje se láskám vašim. Ale on mi to nikdy nedal najevo, že jsem mladá, a tudíž bez zkušeností. Že nic neumím nebo tak něco. Byl to skvělej parťák a profík každým coulem,“ svěřila se na sociální síti herečka, která se před kamerami objevovala již od dětství - například v pohádce O Ptáku Ohniváku či ve filmu Modré z nebe.

VIDEO: Markéta Hrubešová: Nestěžuju si, jsem zdravá a mám dvě ruce, které mohou pracovat

Video
Video se připravuje ...

Markéta Hrubešová: Nestěžuju si, jsem zdravá a mám dvě ruce, které mohou pracovat Redakce Blesk

V roce 1988 pak coby šestnáctiletá získala hlavní roli ve výše zmiňovaném milostném dramatu, kde jí scénář na motivy knihy Karla Zídka (†73) předepisoval nejednu pikantní scénu. Mladičká herečka se v tomto snímku nejednou svlékla úplně do naha... „Ten film se panu režisérovi Karlu Kachyňovi fakt povedl!!!! Je silnej a krásnej!“ zdůrazňuje dnes herečka, jejíž erotické scény prý sám režisér před natáčením prokonzultoval s jejími rodiči... a ti jí je nakonec povolili.

Pro dospívající krásku bylo jistě velkým zážitkem, že může natáčet milostné scény právě s Vaculíkem, jenž v té době, tedy nedlouho po Lásce mezi kapkami deště, Lásce z pasáže či po Kamarádovi do deště, platil za sexsymbol a idol mnoha československých žen. Podle všeho k sobě mají blízko dodnes. „Tak Lukášku, líbám alespoň takto. Doufám, že se zase někdy někde v tom hereckém světě potkáme. Mám tě ráda! A děkuju,“ vzkázala mu skrze internety Hrubešová.

Fotogalerie
58 fotografií