Bylo mu sedmnáct let, když si ho režisér Karel Kachyňa vybral do svého snímku Láska mezi kapkami deště. „Měl jsem hroznou kliku v životě, už to, že jsem točil první film s Kachyňou a on mě odstartoval. Měl jsem štěstí na režiséry a na vůbec filmy...,“ netají se Lukáš Vaculík, který už nebere vše, co mu nabídnou.

Jak léta běží, tak už mám radši klid a osobní život, ale ten osobní život mám rád, takže občas něco natočit musím. Půl roku makáš, pak půl roku mám klid,“ řekl v Ranní show na rádiu Expres herec, který slaví kulatiny.

Přichází drobné ranní bolesti, s tím se musím naučit žít, ale to k věku patří. Nemám ani to, že bych se budil v pět ráno a nemohl spát, naopak spím dobře a rád. Potřebuji sedm osm hodin, a když se to podaří, jsem za ně rád.

VIDEO: Neteř Lukáše Vaculíka Šárka o sexu před kamerou: Mám štěstí na herecké partnery! 

Video
Video se připravuje ...

Neteř Lukáše Vaculíka (59) Šárka (34) o sexu před kamerou: Mám štěstí na herecké partnery! Markéta Reinischová

Poprvé, když jsem točil s Jirkou Bartoškou, mně bylo 20-22, a jemu bylo okolo pětatřiceti let, tak jsem si říkal, že už se na to dědek nevyse*e, přitom to byl chlap v nejlepších letech,“ směje se nestárnoucí Kamarád do deště.

Před 13 lety jsem přestal pít alkohol, zjistil jsem, že mi nechybí to pití, ale to, že si jednou za měsíc vyčistíš hlavu, a nevěděl jsem, čím to nahradit, pak jsem zjistil, že jsou různé činnosti, kde nemyslím na nic, třeba lyžování, sekání trávy, kolo, těch věcí je víc. Ale s někým, nejsem samotář,“ netají se Lukáš, který vysvětlil, i proč sekl s ohnivou vodou. „Bylo mi blbě fyzicky, neměl jsem deprese, třeštila mi hlava, zle mi bylo a dohromady jsem se dával dva tři dny. A fakt to bolelo.“

Fotogalerie
19 fotografií