Na bizarní dekoraci upozornila na Twitteru redaktorka ČT Helena Ondřejová. „To tak člověk jednou nevinně zabloudí do kanceláře koordinace vysílání...“ napsala ke snímku.

Řada komentujících pak ihned poznala legendárního herce. „Proč mají ve skříňce Viktora Preise a proč mu kouká hlava?“ vtipkoval jeden z uživatelů.

„Mně to zakázali fotit!“ připsal moderátor a režisér Jakub Wehrenberg (48). „Kruci, mně o zákazu nikdo nic neřekl...“ reagovala autorka snímku.

De facto ale neukázala nic, co by veřejnost nikdy neviděla. Preissovu umělou hlavu totiž maskér Martin Jankovič a jeho tým vytvořili v roce 2016 pro druhou řadu mysteriózního seriálu Labyrint, kterou režisér Jiří Strach (49) natáčel právě v Brně a okolí.

Preiss si v něm zahrál developera a člena rytířského řádu Jana Brudera. V závěrečném díle ale nezemřel, jeho uříznutá hlava byla jen léčkou na vyšetřovatele Jiřího Langmajera (56) a jeho mordpartu.

Když Preissovi dělali kvůli natáčení Labyrintu 2 v červnu 2016 odlitek obličeje, jeho žena Jana (75) kroutila nechápavě hlavou. „Divila se – copak tobě to ještě nikdy nedělali? Odpověděl jsem, že dělali, pro různé role už několikrát, ale to byl ještě trochu jiný obličej,“ prozradil tehdy Viktor.

Fotogalerie
38 fotografií