Milan odešel náhle, v pátek 10. února. Ještě několik týdnů před tím nalno koncertoval se svojí revivalovou kapelou, která velmi dobře interpretovala hity jeho bráchy. „Jeho život skončil předčasně, náhle. Ale nebyl marný, byl naplněný a prožitý,“ řekl vacovský farář během zádušní mše. Rakev či urna s Milanovými ostatky v kostelíku nebyly. Rodina ho pochovala několik hodin před tím během čistě soukromého obřadu.

Ženil se tu

Schelingerova manželka Adina seděl v první řadě i se dvěma potomky, které s Milanem měla. Právě ve vacovském kostelíku si Schelinger před lety svoji třetí ženu bral. „Svatby jsme milovali. Táta 2x do stejné řeky, máma 3x, brácha 2x, já 3x. Zatím vedu,“ napsal tehdy ke svatebním fotkám na Facebooku. Adina je z Milanovi smrti velmi zdrcená. Tolik ho milovala a tolik s ním prožila. Proto také chtěla, aby poslední rozloučení proběhlo na Šumavě.

Umělci nepřijeli

Ačkoliv měl Milan Schelinger mnoho kamarádů mezi umělci, žádný na poslední rozloučení na Šumavě nepřijel. Do kostela přišli hlavně jeho kamarádi z Vacova.

Video
Video se připravuje ...

40 let od smrti Jiřího Schelingera (†30): Připomeňte si 5 jeho nej hitů! Mall.tv

Fotogalerie
44 fotografií