„S hlubokým žalem oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že navždy odešel náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a švagr, pan Milan Schelinger. Zemřel náhle v pátek 10. února 2023 ve věku nedožitých 71 let. Poslední rozloučení s naším drahým zesnulým proběhne v rodinném kruhu,“ stojí na parte, které rozeslala rodina.

Pozůstalí se se Schelingerem rozloučí církevním obřadem v kostele. „Zádušní mše se bude konat v sobotu 18. února 2023 v 11 hodin v kostele sv. Mikuláše ve Vacově,“ stojí dál v parte.

Kytarista, který v 80. letech hrál s kapelou Projektil, spolupracoval s The Plastic People Of The Universe a nahrával album u Václava Havla na Hrádečku, za sebou zanechal mnoho truchlících členů rodiny. Manželku Annu a pět dětí. Tedy syna Marka a dceru Sylvii z prvního manželství a holčičku Justinku i syny Jiříka a Pavlíka, které Milan zplodil v důchodovém věku. Zůstal po něm také jeden vnuk jménem Samík.

Milan Schelinger vedle svého bratra nespočine. Po smrti Jiřího, kolem níž je dosud mnoho nejasností, bylo jeho tělo uloženo na pražských Olšanských hřbitovech. Slavný zpěvák měl v roce 1981 skočit z mostu v Bratislavě a utopit se v Dunaji, odkud bylo údajně jeho tělo vytaženo. Jelikož bylo tělo ve značném stádiu rozkladu, nemohl ho nikdo z rodinných příslušníků identifikovat. Jeho bratr Milan proto verzi o takové smrti Jiřího nikdy nevěřil. 

Video
Video se připravuje ...

40 let od smrti Jiřího Schelingera (†30): Připomeňte si 5 jeho nej hitů! Mall.tv

Fotogalerie
32 fotografií