„Myslíš, že to nepoznám, že si nevážíš, že ses dostal až na vraždy? Moula seš, hloupej...“ rozčílil se v druhém díle Docenta Švehlík na svého seriálového syna, ale výčitku už nedokončil. S infarktem se skácel pod stůl. Herec Ivan Trojan (58) alias docent Stehlík ho proto nechal rychle převézt do nemocnice. Bohužel, podobně dramatickou scénu měl zažít herec i v soukromí.

Kyslíková maska

Dle informací ho před 14 dny z jeho bydliště v pražských Košířích taky museli odvézt do nemocnice. „Přijela pro něj sanitka, dali mu kyslíkovou masku a naložili ho,“ prozradil našemu deníku člověk z hercova okolí. Ani po návratu domů není údajně zcela zdráv a špatně se mu dýchá. „Potkala jsem ho před domem a po pár krocích byl zadýchaný,“ potvrdila žena ze sousedství.

Slabší hlas

Švehlíkův charismatický chraplák není sice už to, co býval, režisér Jiří Strach v tom ale problém nevidí. „Panu Švehlíkovi slouží hlas skvěle. Což herecky dokazuje právě v Docentovi. Nebo lze snad zahrát líp starého muže postiženého chronickou srdeční chorobou?“ okomentoval natáčení. „Infarkt myokardu vystřihl před kamerou tak, že jsem se při ostré klapce skoro lekl, jestli ho ta mrtvice netrefila doopravdy,“ zavzpomínal na dramatické chvíle před kamerou a nešetřil chválou. „Jo, takhle vypadá vyzrálé zkušené herectví,“ dodal obdivně.

Při natáčení byl v pořádku

Režisér Jiří Strach potvrdil, že během příprav Docenta byl herec naprosto v pořádku. „Pan Švehlík měl během natáčení dobrou náladu a nikoli zdravotní problémy. Obsadím ho kdykoli, když bude mít chuť si u mě zahrát, Lojza je skvělej chlap!“ podotkl Strach. Diváci Docenta věří, že ho nechal hrát i v posledním díle minisérie. „Jen doufám, že Strach nenechá pana Stehlíka staršího umřít. Vždy nechá zabít mé oblíbence,“ okomentovala minisérii jedna z fanynek. Jak to dopadne, sledujte v neděli 19. února od 20.10 hod.

Video
délka: 04:54.52
Video se připravuje ...

Seroš X: Docent Reflex.cz

Sledovanost nedělního večera

Pořad                        Tv stanice       Sledovanost

Docent                        ČT1                 1 873 000

168 hodin                    ČT1                   747 000

Odznak Vysočina       Nova                  522 000

Kriminálka Anděl         Nova                 510 000

Ženy a život                Prima                 508 000

Fotogalerie
46 fotografií