A protože jsou oba dva herci, gestikulovali přitom jako na divadle. „Nejprve něco říkal Marcel Vašinka a jeho strejda jen naslouchal. Pak ale začal pan Švehlík rozhazovat rukama, jako by se bránil, a sáhodlouze svému synovci něco vysvětloval,“ popsala deníku Aha! jedna z přítomných návštěvnic hřbitova.

Dramaticky vyhlížející rozprava skončila před branou krematoria, kde se cesty obou herců rozešly. Zda v dobrém, nebo špatném, vědí jen oni dva. Každopádně zapít svou zesnulou sestru a matku spolu nešli.

Uvnitř rodiny

„Nemyslím si, že by se naše rodinné vztahy měly vytahovat na veřejnost. Pokud nějaké rozepře byly, tak zůstanou pouze uvnitř rodiny,“ sdělil Aha! Vašinka, kterému byl na pohřbu oporou jeho životní partner Marek Walter. „Je všeobecně známé, že vztah mezi Aloisem Švehlíkem a jeho sestrou Jiřinou byl špatný,“ prozradil Aha! vnuk zesnulé a Vašinkův synovec Dominik. „Už dřív mě tak babička poprosila, ať nedopustím to, že by Lojza vedl řeč na pohřbu,“ svěřil Dominik, který sám od sebe kontaktoval redakci.

Napjaté vztahy

Vztahy v rodině jsou stále napjaté a neuklidnil je ani pohřeb. „To, co tvrdí můj synovec, není úplně pravda. Moje maminka Jiřina se viděla se svým bratrem Aloisem před třemi týdny a víc to nebudu komentovat. Se synovcem Dominikem už dlouhodobě nemám žádný kontakt,“ řekl Aha! Vašinka.

Rozhádalo je dědictví?

Spor mezi bratrem a sestrou mělo údajně vyvolat dědictví po rodičích. Vyvrcholil před osmi lety, kdy hercova sestra přestala pracovat jako uvaděčka a šatnářka ve Stavovském divadle, kde její bratr hrál. Tehdy spolu podle tvrzení vnuka Dominika přestali mluvit úplně.

VIDEO: Alois Švehlík přebral: Na tiskovce se mu motal jazyk a utíkaly myšlenky!

Video
Video se připravuje ...

Alois Švehlík přebral: Na tiskovce se mu motal jazyk a utíkaly myšlenky! Blesk TV

Fotogalerie
38 fotografií