Zesnulý herec a dabér Petr Oliva, muž charismatický a uhrančivý, jenž svůj neopakovatelný hlasový projev propůjčil například Bodiemu z Profesionálů, měl slabost pro krásné ženy. A ony měly slabost pro něj. Snad právě proto vstoupil hned třikrát do posvátného svazku manželského. Mezi jeho slavné manželky patří třeba herečka Regina Rázlová (75), později si vzal za ženu taktéž kolegyni z herecké branže Dagmar Čárovou (64). Stal se několikrát otcem, se svými potomky měl ale poměrně komplikované vztahy.

Rázlovou prý Oliva podváděl hned pár let po svatbě. Od své rodiny nakonec utekl krátce po narození dcery Adély (45), ze které se později stala úspěšná malířka a své řemeslo vystudovala v kolébce umění, tedy v Toulouse. Ve Francii se nakonec také provdala – vzala si za manžela geologa, s nímž vychovává tři děti. S dcerou ovšem Oliva v nějakém bližším kontaktu nikdy nebyl. „Táta mě naposledy viděl, když mi byl rok,“ prozradila před lety Blesku umělkyně.

Na dotaz, proč se s ní nevídá, když se po letech strávených v zahraničí přestěhovala do Strančic u Prahy, tehdy Oliva stručně odpověděl: „Pouta se prostě nějak zpřetrhala.“ Údajně pak neprojevil větší zájem ani o svá vnoučátka – žil už zkrátka jiný život. S Čárovou, mimochodem rovněž dabérkou, měl syna Pavla, s nímž ten vztah byl ale o dost lepší. Když Pavel zveřejnil fotku „tří generací Olivů“, bralo to za srdce.

Často se uvádí, že Oliva měl děti tři – ze svazku s Rázlovou kromě Adély ještě syna Lukáše. Herečka však před pár lety nečekaně přiznala, že s ním má jenom jedno dítě. O otcovství prvorozeného Lukáše mlžila. „To je moje tajemství,“ prohlásila Rázlová tajemně pro magazín Sedmička. Jediné, co prozradila, bylo to, že prý nejde o nikoho slavného… „Když Lukáš dospěl, zeptala jsem se ho, zda chce vědět, kdo je jeho otec, že mu to řeknu. Odpověděl mi, že ho to už nezajímá.“

Video
délka: 01:19.03
Video se připravuje ...

Petr Oliva vzpomíná na mrtvého Bodieho z Profesionálů. Jan Jedlička, Jindřich Bíč, Thomas Kruchina

Oliva, který miloval cestování, měl před smrtí jedno velké přání – chystal se na výlet do skotského Edingburghu. Společně s Čárovou tam chtěl vyrazit na konci února. Petr se moc těšil. Ten plán nám ale už nevyšel...“ posteskla si vdova. Osud tomu totiž chtěl jinak. Petra rozsáhlý zápal plic a dýchací problémy upoutaly na nemocniční lůžko. Respirační nemoci jej ostatně sužovaly celý život – celé dlouhé roky bojoval s astmatem.

Tento pobyt ve špitále byl však jeho posledním. Jeho žena s ním byla každý den ve spojení – ostatně po 34 společně prožitých letech už na sebe byli fixovaní. Nemoc byla ale příliš těžká... a herec už nebyl v té nejlepší kondici. „Nesl ale vše statečně,“ tvrdila Čárová. I přes veškerou lékařskou péči ovšem Oliva naposledy vydechl v sobotu 9. února, jen pět dní před svými 76. narozeninami... a pouhé dva týdny před vytouženou cestou.

Fotogalerie
32 fotografií