Když lékaři Pavle a Dušanovi Vitázkovým oznámili, že jejich dcera má cukrovku a bude zřejmě celý život závislá na umělém inzulínu, kladli si otázky - proč zrovna my? 

Je to autoimunitní onemocnění, které vypne celou slinivku břišní, je složité to vysvětlit, ale prostě se inzulín sám netvoří a musí se dodávat uměle. Takže zatím to tak vypadá, Barunka je velká bojovnice. Dokáže si sama píchnout inzulín, pokud není po ruce nikdo z nás. Ve škole jí pomáhá paní učitelka. Musí si inzulín píchnout před každým jídlem – sedmkrát denně,“ svěřila se v rozhovoru pro týdeník 5plus2 herečka. 

Bereme to teď tak, že je to výzva, životní výzva. Nemáme na vybranou, musíme to přijmout, naučit se s tím žít a žít dobře. Tak se to všichni učíme. A nejen my doma, v rodině, ale i spolužáci, vlastně celá škola,“ netají se Pavla. Celá rodina musela radikálně změnit stravování a hlavně naučit Barunku, aby odolala jídlům, která ohrožují její život. 

Video
délka: 02:47.04
Video se připravuje ...

Bývalá hvězda Primy po dlouhé době na party. S manželem to mají doma divoké David Turek, Aleš Brunclík

Je to taková vyšší škola stravování, ale vlastně je to zdravé stravování. Nahradíš čokoládu jablkem, byť cukru je tam také hodně a podobně. Když to vezmeme z té lepší stránky, bude vlastně pořád štíhlá. Ale samotná Barunka se s tím smířila perfektně. Všechno si hlídá, je zodpovědná. A když jí někdo nabízí něco, co nemůže, tak jen s díky odmítne a usměje se,“ přiznává brunetka. 

„Ale není to žádná sranda, jde o život, každý den, není to věc, která pomine, zmizí. Ale když dodržuješ vše, jak máš, tak můžeš vést normální život. Navíc jsou obecně diabetici tohoto první stupně velice disciplinovaní a zároveň houževnatí, stateční… stejně tak Barunka. Je báječná!" 

Pavla s manželem Dušanem žijí v Brně, kde oba hrají v divadle. Mají spolu dcerky Barunkou a Rozárku (6). Herečku proslavily seriály Cesty domů a Redakce. 

Fotogalerie
36 fotografií