Bydlení v dánském stylu obklopeném přírodou, to je sen, který si splnil mim a herec Michal Nesvadba, syn neméně známého herce, spisovatele a ilustrátora Miloše Nesvady (†95), se svou druhou manželkou, právničkou Andreou. Vyrůstal totiž v centru Prahy, zatímco v pražských Průhonicích našel oblíbený moderátor Kouzelné školky svou vysněnou oázu klidu - daleko od ruchu velkoměsta.

Domek sice vypadá jako zděný, je to však dřevostavba. I červené cihly, které se nacházejí na části bungalovu, jsou ve skutečnosti jen tapeta, kterou zručný mim dokonce na dům sám přilepil! Podnikavý Michal je ostatně i spoluautorem celé stavby, vše si navrhnul a nakreslil sám, aniž by využil služeb placených architektů. Firmě, která pak jeho rodinné sídlo budovala, tím ale prý zamotal hlavu, protože značně pozměnil plány.

Dům si ale přesto – nebo právě proto – zachoval svou útulnost. Notně té domácí idylce přispívají i snímky na zdech, na nichž je zachycen jak Michal s dětmi, tak i třeba jeho manželka na smyslném černobílém snímku, anebo slavný tatínek. A všude jsou coby dekorace použité rekvizity z populárního dětského pořadu, vytvořené pomocí lepící pásky. Z té šikovný umělec vytvořil skutečně leccos, od rybiček až po boty či klobouky.

Video
Video se připravuje ...

Michal Nesvadba o konci v Kouzelné školce: Co teď bude dělat? Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Kuchyni odděluje od jídelny velký "bar", tedy ostrůvek se spoustou volné plochy na vaření, což oceňuje právě Michalova manželka, co zde vytváří nejrůznější laskominy - jak se ostatně můžete přesvědčit i v naší galerii. Upekla bábovku s borůvkami a buchtičky se šodó. Působivý je i obývací pokoj, kterému dominuje velká zelená sedačka do písmene L s polohovatelnými opěrkami. V místnosti je také vybudovaný krb, ten se ale nepoužívá.

Skrze velká, francouzská okna se pak dá přímo z obytné části vyjít ven na zahradu, což si manželé Nesvadbovi pochvalují. V létě totiž žijí napůl pod zahradní pergolou, kde mají zároveň také gril pro letní grilovačky. Na zahradě je pak houpačka, a dokonce i malý bazén s vířivkou. A nechybí ani zahradní domek, jakási kůlna, co je taktéž plná kulis k Nesvadbovým představením...

Fotogalerie
49 fotografií