Slavný syn herce, spisovatele a výtvarníka Miloše Nesvadby (†95) a kostýmní výtvarnice Jaroslavy Nesvadbové, již o konci v Kouzelné školce v minulosti několikrát hovořil. Po dlouhých 23 letech, co se podílel na tvorbě oblíbeného dětského pořadu, minulý rok v pořadu Blesk Podcast šokoval prohlášením, že už delší dobu zvažuje, že by měl s natáčením přestat. Chtěl by si prý odpočinout od stresu a začít si užívat to, co má za sebou... i před sebou. Například vlastní muzikál, internetovou televizi, v zahraničí nabízel dětskou knihu a sní i o natáčení filmů podle svých scénářů.  

„Už jsem z toho docela unavený,“ uvedl Michal Nesvadba v rozhovoru Honzy Tománka, k němuž došlo letos v únoru. „Nechtěl jsem se nikdy opakovat. Ta studnice nápadů už je prázdná a to trápení je větší a větší. Je dobré v nejlepším přestat.“

A na jeho slova nakonec opravdu dojde. Michal Nesvadba totiž ve své domovské České televizi oznámil ukončení svého působení v Kouzelné školce k červnu 2023. Součástí pořadu byl přitom od roku 1999, kdy navázal na rodinnou tradici, kterou kdysi svými pořady pro děti založil jeho slavný otec. Plyšový skřítek František tak přijde o svého věrného souputníka na televizních obrazovkách a dětští diváci o muže, jenž je dokázal rozesmát svým jemným humorem. Než jim však dá Michal navždy sbohem, přichystal pro ně velkolepé rozloučení v podobě originální muzikálové show pro celou rodinu nazvané Fantazie na kolečkách … aneb záhada mizejících hraček.

VIDEO: Každý centimetr domu si Michal Nesvadba projektoval sám. Jaký je výsledek?

Video
délka: 05:38.74
Video se připravuje ...

Každý centimetr domu si Michal Nesvadba projektoval sám. Jaký je výsledek? Videohub

Dvouhodinová muzikálová revue pro celou rodinu v režii Lumíra Olšovského (48) a pod hudební taktovkou Ondřeje Gregora Brzobohatého (39) slibuje 40 účinkujících v originálních výpravných kostýmech skřítků a pohádkových postav obklopených nafukovacím královstvím, oživené sportovními výkony mistrů na freestyle kolech, koloběžkách a in-line bruslích. Michalovi bude dělat společnost František a Fanynka z Kouzelné školky a chybět nebudou Bafík, Zeleňour či Žluťoun ze známých televizních seriálů.

„Na mých představeních napříč republikou mi děti, rodiče, prarodiče a přátelé stále říkali, ať udělám nějakou velkou show ve stylu těch dětských amerických. A ta chvíle je tady. Projekt je dárkem těm, kdo vyrostli na Kouzelné školce a vrcholem mé celoživotní práce pro děti,“ slibuje tvůrce show Nesvadba. „Nezvyklé propojení pohádky a sportovního světa freestylu udělá show ojedinělým a výjimečným zážitkem.“ Příznivci Michala Nesvadby se tedy rozhodně mají stále na co těšit...

Fotogalerie
51 fotografií