Přestože ho televizní diváci znají spíše jako moderátorka talkshow Sejdeme se na Cibulce, ze soutěžních pořadů Kolo plné hvězd či Roztoč to!, před více než dvěma desítkami let to zkoušel před kamerou i coby herec! Sám nyní píše, že „jedna z jeho velmi mála filmových rolí“ je spíše „hříchem mládí“. Aleš Cibulka totiž sdílel „prastaré fotky z jednoho neprávem zapomenutého filmu“, v němž si zahrál před neskutečnými 21 lety, tedy v roce 2001.

Šlo o snímek Uniforma, který podle námětu Jiřího Stránského (†87) natočil režisér Hynek Bočan (84). Mrazivý snímek o příběhu z jedné z věznic, kam byli z mnoha kriminálů a lágrů svezeni odsouzenci z řad příslušníků armády, aby došlo k jejich převýchově, zatímco oficíři uvnitř vězeňské totality začnou uplatňovat další totalitu - tu kasárenskou. A právě Cibulka tam hrál jednoho z vězňů, co se společně s ostatními snaží vzdorovat všudypřítomnému násilí...

Video
délka: 03:05.08
Video se připravuje ...

Aleš Cibulka: Otevřeně o syndromu vyhoření! Ruply mi pojistky a tělo vypnulo Markéta Reinischová

„A kdo jsou ti mladíci na fotkách? Uhodnete? Všechny je dobře znáte!“ vyzval Cibulka své příznivce. Všímaví fanoušci české kinematografie jistě mezi „mukly“ poznali například Jiřího Langmajera (56), Marka Daniela (51) či Tomáše Matonohu (51).

„Hihi! No, samí mladíci, včetně toho mého... “ reagoval na záběry Cibulkův životní partner, slavný dabér Michal Jagelka (45), jenž s moderátorem uzavřel registrované partnerství šest let po natočení Uniformy, tedy v roce 2007.

Fotogalerie
45 fotografií