Letošní jubilant vystoupil jako host na koncertě Pavla Vítka k jeho 60. narozeninám. „Jsem rád, že si ještě můžu zazpívat a že tady vidím spoustu známých kolegů, kolegyň a přátel,“ radoval se Pepíček v pražské Lucerně.

Vystupuje vsedě

Publikum ho za duet s oslavencem odměnilo nekončícím potleskem vestoje. „Zatím to ještě jde. No, sice při tom už musím sedět, ale asi to nikomu nevadí. Lidi mě berou i tak,“ pochvaloval si Zíma po vystoupení. Přestože ho zpívání drží při životě, na jevišti nebo pódiu by ale – jak si to přáli někteří jeho kolegové zpěváci či herci – umřít nechtěl. „To ani náhodou! To bych svému publiku nikdy neudělal,“ dušoval se zpěvák.

Velké plány

„Mnohým se to, bohužel, podařilo, že už z toho jeviště neodešli po svých. Já bych si přál odejít z tohohle světa hezky ve spánku,“ popsal své představy deníku Aha! Zíma otevřeně. Vzápětí všechny ale uklidnil. „Snad to hned tak nebude! Ještě toho plánuji hodně odzpívat,“ dodal Pepíček se svým typickým úsměvem.

Žije pro zpěv a potlesk

Přestože ho má většina posluchačů spojeného s dechovkou, v mládí měl prý těžké rockerské období. „Mám takový malý comeback – vrátil jsem se ke swingu. Vlastně jsem ho nikdy nepřestal dělat, ale lidi mě znají, s prominutím, jenom jako krále dechovky,“ svěřil Aha! Zíma, kterému zpívání před živým publikem dobíjí baterky. „To jsou nádherný pocity. To už je to jediný, kromě svého osobního života, pro co žiju. Když se mi tohle podaří, tak mně je opravdu u toho srdce nádherně,“ řekl dojatě Pepíček poté, co sklidil ovace vestoje.

Video
délka: 02:42.48
Video se připravuje ...

Josef Zíma slavil 90. narozeniny: Lidi mě podrželi, ale už mám všecho plné zuby Hana Höschlová

Fotogalerie
32 fotografií