Je ale s podivem, že nepozvali Lucii Třešňákovou (40). Ta je totiž podle Svatavy Bartošové (83) věrnou kopií její zesnulé dcery. Maminka si ji dokonce se svou Ivetkou spletla!

Ona mi ji ta zpěvačka Lucie připomíná i vizáží a pohyby. Je to neskutečné! Tohle musím ukázat Arturovi,“ byla nadšená Svatava, když zmiňovala svého vnuka. A byl to Jarek Šimek (48), díky němuž se paní Svatava seznámila se svojí „druhou Ivetou“, tedy Lucií, jejíž hlas ji po letech pohladil. Bylo to, jako by se jí alespoň na chvíli vrátila její druhá holčička.

Nové duety

Lucie Třešňáková začala zpívat s Josefem Boudou (36), který vystupuje už 16 let jako Karel Gott revival Morava. Oba doposud především revivaloví zpěváci vytvořili duo Josef & Lucie a zpívají místo největších hitů našich Slavíků nové duety, které tak trochu vytváří dojem, že Karel Gott (†80) a Iveta Bartošová jsou tu s námi dál. A jejich první vzpomínkový singl se právě tak i jmenuje: Jsme tu s vámi stále.

Video
Video se připravuje ...

Život nejpopulárnější zpěvačky Ivety Bartošové Videohub

Jeho autorem je Šimek, jenž s Ivetou spolupracoval. „Když mi syn Lumír pustil písničku Jsme tu s vámi stále, říkala jsem mu, že ani nevím, že tenhle duet Iveta s Gottem nazpívala. Smál se mi a říkal: Mami, já si taky myslel, že je to Iveta a Karel, ale není, jsou to jen dva zpěváci, kteří mají jejich hlasy,“ popsala svou mýlku paní Bartošová.

Nepozvali je

Paní Svatava si potom sehnala k tý písničce i videoklip a to mi udělalo velkou radost,“ prozradil Aha! Šimek, který sám kroutí hlavou nad tím, proč vlastně pár Josef & Lucie do Lucerny nepozvali. A o tom, proč nebyl na koncertní poctu s názvem Ve jménu Ivety pozván on sám, který byl Ivetě ze všech kolegů před jejím tragickým skonem úplně nejblíže, raději nepřemýšlí.

Do smrti budu vděčný, že jsem se s ní pracovně potkal a mohl pro ni napsat písně, které teprve časem získávají mnohem větší hodnotu a význam, než měly tehdy. Iveta v mém srdci navždy zůstává princeznou popu,“ usmál se při vzpomínce na Ivetu Bartošovou Jarek Šimek. Samotný koncert začal i skončil po uzávěrce tohoto vydání. 

Tragédie na kolejích

Zpěvačka Iveta Bartošová (†48) spáchala sebevraždu před osmi roky. Svůj život ukončila 29. dubna 2014 na kolejích v Uhříněvsi, nedaleko domu, v němž žila s manželem Josefem Rychtářem. Devětadvacátý den měsíce, ovšem července, tragicky zemřela i její životní láska Petr Sepéši (†25). Jeho auto rozdrtil 29. 7. 1985 u Františkových Lázní vlak. Mimochodem, v osudný den, kdy se Iveta rozhodla ukončit svůj život, má Rychtář narozeniny. Od té doby je neslaví... 

Fotogalerie
64 fotografií