K nádhernému jubileu představitelky princezny Krasomily napsal spisovatel Jakub Horváth s herečkou knihu s názvem Alena Vránová… a díky za všechna ta moje nová rána.

Název knihy volně parafrázuje film podle scénáře Haliny Pawlowské (67) Díky za každé nové ráno, v němž Alena Vránová představovala statečnou a nezdolnou matku, manželku nedávno zesnulého polského herce Franciszka Pieczky (†94).

Pracovali na ní mnoho měsíců, křest měl být nyní v září, ale zdravotní stav legendární herečky to zatím neumožňuje. „Odložili jsme ho na listopad,“ svěřil deníku Aha! Horváth.

Herečka, kterou mohou diváci ČT vidět i v právě reprízovaném seriálu Byl jednou jeden dům, momentálně rehabilituje ve zdravotním zařízení na pražských Malvazinkách. Potřebuje nyní ještě určitý čas na zotavenou.

„Paní Alenka má už delší dobu problémy s chůzí,“ prozradil Aha! jeden z hereččiných sousedů. „Často padá, a proto takřka nevychází ze svého bytu,“ konstatoval smutně. „Ale jinak na svůj věk vypadá báječně. Devadesátku by jí nikdo nehádal,“ dodal soused, jenž si nepřeje být jmenován.

Herečka by při svých kulatinách měla být extrémně opatrná. Když měla před deseti lety osmdesátiny, upadla na balkoně a zlomila si obě ruce. Úraz Alenu totálně paralyzoval, nemohla se sama najíst, umýt, obléct a byla závislá na pečovatelce, která za ní chodila dvakrát denně.

Video
Video se připravuje ...

Pyšná princezna Krasomila: Milostný život herečky Aleny Vránové přerostl v medializovaný skandál. Videohub

Fotogalerie
28 fotografií