Markéta měla překrásný velký byt v Praze. Když ale začala přespříliš pít, udělala z něho postupně doupě a její mejdánky sousedé už těžko snášeli. Když ji jednou v tomto bytě našla její dcera Tereza zpitou do bezvědomí a Markéta musela do nemocnice, vyšlo najevo, že na bytě jsou samé dluhy a Rážová má na krku »zákon«.

Prodala byt

„Všechno jsem poplatila a vyřídila, stálo mě to strašného běhání a úsilí,“ svěřila před časem Blesku Tereza, členka ženského kvarteta Yellow Sisters.

Markéta tehdy po kolapsu ležela několik měsíců v LDN a když Tereze lékaři řekli, že je to s mámou špatné a už trpí alkoholovou demencí, Tereza matčin byt raději prodala.

„S manželem a dětmi bydlíme na venkově a já bych se o mámu nemohla do Prahy jezdit starat. Chtěla jsem, aby matka žila s námi,“ vzpomínala Tereza. Markéta nejdřív souhlasila, potom byla ale zásadně proti. A tak Tereza koupila matce byt alespoň ve Vlašimi, pár kilometrů od jejího bydliště.

Video
délka: 02:18.13
Video se připravuje ...

Zemřela dcera Aleny Vránové: Před smrtí prosila mámu o pomoc! David Malík, Michaela Remešová

Miliony pro Terezu

V tu dobu se Vránová stěhovala do luxusního bytu za několik milionů do zbrusu nové Rezidence Korunní na pražských Vinohradech.

A protože měla těsně před osmdesátými narozeninami, chtěla rodinu ušetřit zdlouhavého dědického řízení a zytečného placení. Byt měla už dávno v úmyslu napsat na dceru Markétu. Nakonec, když ale zvážila Markétin stav a že by rodinný majetek mohl utrpět, napsala byt na vnučku.

„Bála se mě. Nedivím se,“ zkonstatovala trpce v květnu 2013 samotná Markéta. A tak dcera nejslavnějšího pohádkového manželského páru zemřela bez domova a na dlažbě.