Dcera Markéta žila s Alenou Vránovou a Vladimírem Rážem až do své plnoletosti. Po jejím dovršení je Ráž opustil a s Vránovou se rozvedl. Důvodem byla mimojiné i oplacená nevěra, ke které sáhla Vránová. Ráž se ještě jednou oženil, Vránová už zůstala sama.

Dceři Markétě se v roce 1979 narodila dcera Tereza, v roce 1986 se ale se svým manželem rozvedla, protože propadl drogám. Podruhé se provdala za Belgičana, ale ani tento vztah nevydržel.

Propila byt i firmu

Dcera Vránové vystudovala filologii, udělala si doktorát a po revoluci si zřídila cestovní agenturu. Tlumočila. Procestovala celý svět, a když před osmi lety propadla alkoholu, přišla o všechno, cestovku i pražský byt. Všechno propila.

Matka s ní nemluvila

Když Rážová propadla alkoholu a začala být těžce nemocná, prodělala mozkovou mrtvici. Matka Vránová se snažila ze všech sil svoje jediné dítě zachránit. Zařizovala a platila nemocnice. Markéta ale pila dál, byla na matku sprostá, a tak se odcizily. 

Markétě alkohol zničil játra i ledviny a nastoupila alkoholová demence. Vránová dokonce dceři nabídla, že jí věnuje ledvinu. Podmínkou zdařilé operace ale bylo, že Markéta přestane pít. To se ovšem nestalo.