Urostlý herec pokukoval po Andrlové už na škole, ale vzhledem k tomu, že první talentové zkoušky neudělal, chodil o ročník níž. Tím pádem byl pro herečku ještě více neviditelný.

Postelová scéna

Samozřejmě nebyl Čenský jediný, kdo tehdy pálil za krásnou studentkou. „Ivanku jsem potkával na chodbách, slintal jsem jako mlsný bernardýn, ale ona si mě vůbec nevšímala,“ řekl Čenský už dříve. Jakožto sportovec se Honza svého idolu rozhodně nevzdával. A pak přišla velká příležitost v inscenaci Příliš mladí na lásku (1980). „Najednou jsem dostal scénář a dozvěděl jsem se, že budou postelové scény, kde nebudeme úplně oblečení. A já jsem tehdy ještě dělal atletiku, tak jsem se ještě mohl svlékat,“ popisoval herec ve včerejších Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka, jak byl natěšený, že konečně dojde s vysněnou kolegyní ke sblížení.

Bylo to marný

Těšil se však marně. „Říkal jsem si, že si mě v té posteli třeba všimne, ale nevšimla,“ smál se Honza, který tak přišel o všechny naděje na sbalení Andrlové. Po inscenaci se ihned vrhli do natáčení oblíbené pohádky Princové jsou na draka (1980). „Tam jsem věděl, že už je to marný... A navíc v té době už měla nějakého muzikanta, takže měla oči jenom pro něj,“ uzavřel Čenský kapitolu zamilovanosti do pohádkové princezny Lenky. Dodnes jsou však herci nejen kolegové, ale také přátelé.

Časová vycpávka

Pohádkové natáčení zasahovalo tehdy hereckým studentům do prázdnin a to se jim vůbec nelíbilo. Navíc Honza s Ivanou brali pohádku jako jakousi vycpávku v televizní zábavě, protože původně se mělo natáčet pouze v kulisách. Nikdo tak hudební pohádce nedával moc šancí na úspěch. Jak se všichni mýlili! „V té době nás nenapadlo, že si ještě za 40 let ty písničky budeme zpívat... Že si je vůbec bude někdo zpívat! Ta pohádka byla tenkrát opravdu taková časová vycpávka a nikdo ani z autorů ani z protagonistů, si nemyslel, že opravdu přežije,“ uvedla Andrlová pro Český rozhlas.

Video
Video se připravuje ...

S princeznami je dávno konec. Ivana Andrlová dostala v 1. MISI roli důchodkyně! FTV Prima

Fotogalerie
29 fotografií