Dispozičně byt nabízí tři pokoje a samostatnou kuchyň s jídelnou a rozkládá se na poměrně velkorysých sto metrech čtverečních. „Celý život jsem byl zvyklý mít ve všech bytech něco barevného. Některé pokoje jsem měl barevné i celé. Moje současná partnerka má ale spíš ráda bílou. Tak jsme udělali kompromis. Řekla mi, ať si vyberu, kterou chci stěnu a jakoukoli barvu, ovšem samozřejmě žádné hrůzy a cirkusy. Ale tak, aby to ladilo,“ prozradil Blesku Karel Zima, jak se stalo, že v obýváku mají stěnu barvy cappuccino, v kuchyni jednu šedou stěnu a v ložnici zelenou, přesněji řečeno takzvanou mint. „Bílou barvu mám rád, jen nemám rád, když je všechno bílé. To si pak připadám jako v nemocnici nebo někde v masně,“ nezapře svůj pověstný smysl pro humor oblíbený herec, který letošní letní večery tráví na divadelních prknech Shakespearovských slavností.

V nově zrekonstruovaném obývacím pokoji je bílá jednou z převládajících barev. K vidění je především na skřínkách a poličkách. Zásadním použitým materiálem je v obýváku světlé dřevo, které se s bílou vhodně doplňuje. Co ovšem prostoru dominuje, a taky to v obývacím pokoji stálo jako první a vše ostatní herec ladil k tomu, je velká kožená sedací souprava v barvě cappuccina. Právě sedačka udala tón a Karlovi vnukla nápad, jak vymalovat i jednu ze stěn.

O šedé barvě stěny v kuchyni zase rozhodla linka téže barvy, která je rohová, otevřená v poměrně netypickém pravém úhlu. „Jídelní stůl jsme si nechali udělat na zakázku od kamaráda z Vysočiny. Viděli jsme jeho předchozí práce a moc se nám líbí, že jeho stoly nevypadají jako prefabrikáty. Mají nepravidelné strany a tak podobně. Tak jsme si vymysleli rozměr, materiál, jak by měl stůl vypadat a podle toho taky vypadá,“ je pyšný na svůj netypický jídelní stůl z ořechu Karel Zima, který se v posledních letech zapsal divákům do povědomí jako dobrosrdečný hospodský pijan v seriálu Slunečná. 

V ložnici mají manželé vymalovanou stěnu za čelem postele. Nelze si nevšimnout, že světle zelená ladí s obrazem pověšeným přes roh na bílé stěně. V tom prý ale záměr nebyl, sladit stěnu s obrazem pomohla náhoda. „Je to taková, jak se tomu říká, mint. Není to čistě zelená. Je to taková zelenkavá a přišli jsme na ni s ženou společně. To, že ten obraz má velmi podobnou skoro identickou barvu, je ovšem náhoda. Ten dostala Lucka k narozeninám a když jsme ho věšeli, byli jsme moc rádi, že to takhle ladí,“ je rád Karel Zima. A když už tak už. Na nočních stolcích proto jsou i mintové lampičky.      

Video
délka: 04:01.16
Video se připravuje ...

Herec Karel Zima: V padesáti chce dítě! Kisa Císařová

Fotogalerie
44 fotografií