Zpěvák nedbal důrazných varování před rychlým životem, který vedl. V roce 2007 mu našli těžkou cukrovku. O pět let později mu do zúžené cévy zaváděli stent neboli trubičku na rozšíření. Stejně ale nezvolnil. Až přišel rok 2020. „Na počátku roku jsem přišel do divadla na zvukovou zkoušku a cítil velký tlak na hrudi. Nemohl jsem se nadechnout,“ vzpomíná zakladatel skupiny Burma Jones.

Chtěl odjet tramvají domů, aby vyvenčil psa, ale kolegové mu to naštěstí nedovolili. Vzali ho rovnou do nemocnice. Putoval okamžitě na JIP. „Při tom telefonátu jsem se rozklepal,“ přiznává Zdeněk Zelenka (67). Zatrnulo v něm.

„Řekli mi, že má Bohouš rozsáhlý infarkt myokardu. A mně na to jen pár dní předtím zemřel kamarád kameraman,“ svěřuje se režisér.

„Padesát procent pacientů umírá na cévní příhody,“ potvrzuje jeho slova známý kardiochirurg, prof. Jan Pirk (74). Právě on vedl v IKEMu sedmihodinovou operaci, během níž dostal zpěvák čtyři bypassy.

Po probuzení z anestezie si Bohouš uvědomil, že jeho život visel na vlásku. Začal ho tedy zásadně měnit. „Nachodím denně i deset kilometrů, upravili jsme s manželkou jídelníček a sekl jsem s kouřením,“ prozrazuje.

Dokonce v době covidové přijal od kamaráda práci ve skladu. Je tak velký, že v něm svou dávku chůze hravě splní. „Uvědomil jsem si cenu zdraví a těším se zpátky na jeviště,“ říká Bohouš Josef ve své 13. komnatě, kterou můžete vidět ve středu ve 21:35 na ČT1.

Bohouš vyměnil Prahu za Brno, kde žije jeho manželka Alena. Bydlí v klidné části Stará Líšeň v rodinném domě. Snaží se zvládat brněnské nářečí zvané hantec a cesty za prací do metropole mu nevadí. Pracuje na projektech s režisérem Zelenkou, jako je komorní muzikál Fantom v kuchyni či pokračování Nesmrtelné tety na jevišti.

VIDEO: Bohouš Josef zkusil casting na Bídníky: Za co dostal vynadáno?

Video
délka: 02:01.48
Video se připravuje ...

Bohouš Josef zkusil casting na Bídníky: Za co dostal vynadáno? Markéta Reinischová

Fotogalerie
37 fotografií