Když Lucie na sociální síť dala výzvu, že u sebe doma ubytují maminku s dítětem, netrvalo dlouho a ozvala se jim paní Olena. Naštěstí její manžel Jiří nějaký čas hrál hokej v Rusku, takže se s ukrajinskou ženou rusky domluvil. 

Olenka žije s manželem a malým synem na předměstí Kyjeva, dlouho váhali, zda mají odejít do zahraničí, ale její manžel ji přemluvil. Tak se sama se synem vydala na dlouhou cestu vlakem do Česka, která trvala tři dny, a to, co vyprávěla, mi vehnalo slzy do očí, nacpané vlaky k prasknutí, plačící děti bez možnosti je přebalit, hladoví, žízniví... Tohle opravdu nikdo nechce zažít a pořád se najdou lidi, kteří mají pocit, že sem uprchlíci přijeli na dovolenou,“ svěřila se Blesku Šlégrová.

VIDEO: Rána pro horňáky! Nejvnadnější Miss Lucie Šlégrová už nechce své přírodní pětky

Video
délka: 03:29.88
Video se připravuje ...

Rána pro horňáky! Nejvnadnější Miss Lucie Šlégrová už nechce své přírodní pětky Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Nakonec Olenu se synkem Arťomem vyzvedli na Hlavním nádraží v Praze a v jejich domě jim poskytli pokoj s koupelnou. „Podle videí a fotek, co nám ukazuje, je zřejmé, že si žili velmi dobře, mají asi 20 kilometrů od Kyjeva krásný domek u lesa, manžel dost vydělává a Olena je kadeřnice. Neustále se mi snaží pomáhat v domácnosti, okolo domu, je opravdu velmi milá. Navíc se ukázalo, že má v Praze dceru, která i se spolužákem odešla z Ukrajiny dřív, a tak se jim všem snažíme najít společné bydlení a práci,“ dodala vnadná kráska. 

Nejde jen o ubytování, ale i o to pomoct jim na úřadech, aby dostali povolení a zjistili další možnosti, jak tu žít. Ať už natrvalo, nebo jen na přechodnou dobu. „Beru to jako samozřejmou věc pomáhat, ani na chvíli jsem neváhala a jsem ráda, že mě v tom můj muž podporuje a pomáhá. Nikdo si nedokážeme představit, co oni zažívají a hlavně, kdyby my jsme byli uprchlíci.“

Fotogalerie
58 fotografií