Za nevinný vtípek facku! Tak se rozhodl řešit herec Will Smith narážky na krátký účes své manželky Jady Pinkett Smithové (50), která se na oscarovém galavečeru objevila se slušivým ježkem. Poté, co ji Chris Rock přirovnal k postavě vojandy G. I. Jane, se její muž sice upřímně zasmál, jeho paní, která trpí alopecií, a proto má holou hlavu, se však vtípek nezdál dostatečně povedený. Smith proto vyrazil na pódium a s Rockem to vyřídil, jak se říká, ručně stručně.

Zatímco někteří Smithův čin opěvují, najdou se tací, jimž se zdál více než přes čáru. Například modelka Pavlína Pořízková (56). „Většina z těch, co sledovali předávání Oscarů, byla nejprve zmatená, a pak buď nadšená – nebo zděšená. Já se stavím na stranu těch zděšených.“ Pohoršilo ji, že se Smith i po tomto svém výstupu dočkal potlesku vestoje, když získal Oscara za svůj výkon ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek. „Je víc než skličující. Je to děsivé,“ zlobí se modelka původem z Prostějova.

VIDEO: Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka! Bránil nemocnou manželku

Video
délka: 00:48.25
Video se připravuje ...

Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka! Bránil nemocnou manželku Reuters

Připomněla, že kdyby se takhle zachovala třeba komička Amy Schumerová (40), a kvůli hloupému vtipu vyrazila zfackovat moderátorku, anebo tohle udělal nějaký veřejnosti neznámý doprovod celebrity, čekalo by je úplně jiné potrestání. „Amy by byla označena za 'cvoka' a její kariéra by byla v ohrožení. Muže, jenž by byl obyčejným doprovodem, by nepochybně eskortovala ochranka a možná ho i zatkla. Will Smith ale dostal cenu a sklidil velký potlesk...“ zdůrazňuje Pořízková.

„Morální poučení z tohoto příběhu je: mocnému muži projde i to, za co by ostatní byli potrestáni. V nejlepším případě je to schvalování násilí. V nejhorším případě jde o veřejnou oslavu toxického mužství“ shrnuje Pořízková pohoršeně to, čeho byla svědkem. A její slova na instagramu podporuje celá řada známých osobností. „Vztek je jen emoce. Násilí je ale už volba,“ souhlasila s ní například dánská spisovatelka Annika von Holdtová (53).

Fotogalerie
56 fotografií