Režisér nemohl chybět na premiéře muzikálu Ostrov pokladů v Divadle Broadway. Hraje v něm jeho dcera a Adamec se tam měl s Janou potkat, aby podpořili svého potomka.

Jiří se dlouho nemohl dočkat manželky, proto dal její lístek uvaděčce. „Přijde Adamcová nebo Nováková, nevím, co používá,“ řekl k tomu stroze. Je vidět, že své stále ještě ženě Janě nemůže přijít na jméno. Neví, jaké příjmení používá, ale ani to, že je nemocná, a proto na premiéru jejich dcery Jasmine Anny (13) přijít nemohla.

Krize se objevila v roce 2019. Spouštěčem byla nejspíš ponorková nemoc. Režisér netočil, Jana byla taky doma a neštěstí bylo hotovo. Neshody vyvrcholily tím, že Jana s dětmi zůstala v řadovém domě na Hanspaulce a Jiří se odstěhovatl o pár kilometrů dál do Dejvic.

Nic se nezlepšilo, ani když šla Jana do práce. „Jirka se na všechno ptal, jak se pouští voda, sporák, jaké jsou bezpečnostní kódy,” postěžovala si moderátorka s tím, že letos rozvod pozastavila.

„Máme za sebou s Jiřím první část rozvodu. Druhou část rozvodu jsem pozastavila z velmi osobního zdravotního důvodu, o kterém teď nechci mluvit. Proto jsem to zatím nechala být. Uvidíme, co bude dál,“ řekla Jana s tím, že návrat k manželovi rozhodně nechystá.

Jasmínka není žádná začátečnice. Byla to pro ni už jubilejní desátá premiéra. V roce 2017 debutovala v muzikálu Čas růží v karlínském divadle a ve stejném roce se v Plzni představila pod tátovou režijní taktovkou v představení Marilyn (Překrásné děcko).

Další role ztvárnila jak v Česku, tak v Americe, kam jezdila s bratrem a rodiči na letní byt. Papoušek, kterého představuje v Divadle Broadway v muzikálu Josefa Laufera (82) a Zdeňka Hrubého (50) Ostrov pokladů, jí přinesl krásný pestrobarevný kostým. Na jevišti ji díky tomu nikdo nepřehlédne. „Je v něm vedro,“ postěžovala si Jasmine. Není divu, když má v roli i tanec. Určitě si časem zvykne.

Kdo dál v muzikálu zpívá?

Dcera známého režiséra a moderátorky není jedinou dětskou hvězdou představení. Opičku hraje Adélka Hesová (6), jejíž maminka je také moderátorka a tatínek kameraman. Holčička má i televizní zkušenost. V seriálu ZOO na Primě představuje malou Sofii. Na dotaz, jestli chce být herečkou, odpověděla: „Já už herečka jsem.“

Představitel piráta Jacoba, který na ostrově najde lásku, myslel prý celou dobu na Evu Pilarovou (†80). Právě ona si před osmi lety všimla, že tehdy třináctiletý Tomáš Ringel pěkně zpívá. Vystoupila s ním dokonce ve slavné Lucerně. I díky ní nyní Tomáš dobyl jeviště Broadwaye.

VIDEO: Jiří Adamec vzpomínal: Radan Dolejš našim projektům dával duši

Video
Video se připravuje ...

Jiří Adamec: Radan Dolejš našim projektům dával duši. Redakce Blesk

Fotogalerie
43 fotografií