Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Jana Adamcová před rozvodem s režisérem: Cesta do Kolumbie jí obrátila život naruby!

/
 • Jana Adamcová sama cestovala po Kolumbii
  11. ledna 2022 ● 05:00

  Bývalá mluvčí Babišovy vlády Jana Adamcová (49) v exkluzivním rozhovoru pro Blesk přiznala nový vztah. Manžela, režiséra Jiřího Adamce (73) vystřídal v jejím srdci Sebastián Marroquin (44), syn krále všech narkobaronů Pabla Escobara (†44). Takhle její cesta probíhala...

 • 1.

  Seriál Narcos

  Jana Adamcová loni na podzim sbalila batoh a sama se vydala do Jižní Ameriky. Vybrala si Kolumbii a vydala se po stopách narkobarona Pabla Escobara. „Potřebovala jsem si utřídit myšlenky, srovnat si v sobě svoje pocity a nabrat síly. Byla jsem tam sama,“ řekla Blesku bývalá moderátorka Sama doma, která už nějaký čas nežije s manželem, režisérem Jiřím Adamcem. Za vše může seriál Narcos, kterému Jana doslova propadla. 

 • 2.

  Hotel pro rodinu

  Její první kroky vedly do hlavního města. „Nejprve jsem na tři dny zamířila do Bogoty a bydlela v hotelu Tequendama, ve kterém byla ubytována jeho manželka s dětmi na útěku. V seriálu před ním byla zastřelena novinářka, která kamarádila s Pablem. Až později jsem zjistila, že to nebyla pravda – jako spousta jiných věcí.

 • 3.

  Hřbitov v Medelínu

  Z Bogoty se přesunula do města, kde narkobaron našel místo k poslednímu odpočinku. „Přesunula jsem se do Medellínu. Tam jsem navštívila Escobarův hrob, věznici, kterou si sám postavil, a mnoho dalších míst. Pronajala jsem si tam auto a hodně to projela. Dá se tam velmi levně objednat průvodce, který vás po těch místech provede a od kterého se dozvíte hodně věcí.“

 • 4.

  Střecha, kde Escobara zastřelili

  Život Pabla ukončila 2. prosince 1993 kulka, která ho dostihla při přestřelce s policií na střeše jednoho z domů v jeho milovaném Medellínu. A i sem se Jana vypravila. Dodnes se vedou spekulace, kdo ho zastřelil. Byla to policie, odstřelovač, nebo se snad zabil sám? 

 • 5.

  Syn krále všech narkobaronů

  Na své cestě se Jana dokonce setkala se synem narkobarona. „Nejvíc mě zaujal Pablův syn Sebastian Escobar. Sehnala jsem si jeho knihu a totálně mnou otřásla v nejlepším slova smyslu. Mám pocit, že to, co prožili, se nedá prožít za jeden život. To není seriál Narcos, ale čistá realita. To mě vedlo k tomu se s ním spojit po facebooku. Zjistila jsem, že dělá krásné věci a stal se vyslancem míru. Potkává lidi, kterým jeho otec ublížil, a snaží se je odprosit.“

 • 6.

  Volby v Kolumbii

  V době, kdy cestovala po Kolumbii, v Česku probíhaly volby, a tak Jana volila na českém velvyslanectví v Bogotě. To bylo po dvouleté pauze opět otevřeno v roce 2012. Tradice diplomatických vztahů s Kolumbií, které fungují od roku 1922, patří k nejstarším v české historii. Zetor, Škoda, Česká zbrojovka, české sklo nebo český chmel patří v Kolumbii ke známým značkám.

 • 7.

  Místní kuchyně

  Adamcová si zamilovala i místní kuchyni. Kolumbijská kuchyně je velmi různorodá a závisí na různých regionech Kolumbie. V některých oblastech najdete speciality, jako jsou morčata nebo pražení mravenci. 

  Kolumbie není rájem pro vegetariány, protože kolumbijská strava obsahuje hodně masa. V pobřežních oblastech najdete ryby a mořské plody, které jsou často připravovány s omáčkou z kokosového mléka. Nabídka čerstvého ovoce je ohromující a o mnohých odrůdách jste pravděpodobně nikdy předtím neslyšeli.

   

 • 8.

  Poslední snídaně

  Své sledující Jana Adamcová neochudila ani o poslední snídani v Kolumbii, pochubila se snímkem z hotelu v Bogotě. "Moje poslední kolumbijská snídaně. Kdyby Vám byl název hotelu nějak povědomý, tak se nepletete….," napsala ke snímku.

   

 • 9.

  Cesta domů

  Cestu do Kolumbie Adamcová uzavřela snímkem z letadla cestou domů. Nutno říci, že domů se jí příliš nechtělo, odjezd dokonce označila za bolestivý, ale těšila se na své dvě děti. "Ale nechávám tady velký kus sebe a hodně si s sebou odvážím. A určitě o tom napíšu, až si to v sobě zpracuju a až nastane ten správný čas…. A taky se může stát, že mě to přejde, a nenapíšu vůbec nic. Protože prostě nebude důvod. Protože to, co je důležité dnes, nemusí být důležité zítra. To zatím nevím. Jen vím, že to, co jsem zažila, není úplně normální a běžné. A neskutečně si toho vážím," napsala ke snímku.

   

  VIDEO: Jana Adamcová připustila manželskou krizi a zmínila i rozvod s Jiřím!

  Video
  Video se připravuje ...

  Jana Adamcová připustila manželskou krizi a zmínila i rozvod s Jiřím! Markéta Reinischová

  Fotogalerie
  31 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 28

Jiřina Ratimcová: Ta byla vzdycky tak trochu mimo. Vypada jako chlap.

(12. 01. 2022 11:04)

hulmihosoudruhu: Dědek si alespoň trochu užije, i když utratí spoustu peněz, které si do hrobu stejně nevezme. Ovšem jeho dědici se mohou podělat vztekem.

(12. 01. 2022 09:47)

miasek: Ona celou dovolenu nemela hreben nebo co??? Nechapu, proc se barvi na blond, kdyz se o to nestara. Obrovske odrosty. Navic ta barva je hruza. Priste pouzit hreben nez rtenku.

(11. 01. 2022 14:43)

Uživatel_5562445: Paní Adamcová se nejspíš zbláznila.

(11. 01. 2022 13:26)

Wells: To Felix Slováček byl chytřejší. 10 let si nezávazně užíval a když to krachlo tak zbalil kufr a šel domu k manželce.

(11. 01. 2022 13:00)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy