Citelně chyběla a on jako by tam neměl kus sebe. Karel Vágner a Hana Zagorová měli spolu za ty roky vztah nejen pracovní, ale taky partnerský a vše to přerostlo v životní přátelství, až sourozenecký vztah. O Karlu Vágnerovi zpěvačka Hana Zagorová říká, že ji zná jako nikdo jiný na světě – a platí to i naopak. Byl jejím kapelníkem i důvěrníkem a během desítek let spolupráce se mezi nimi vzniklo to nejužší pouto.

Karel jen díky Hance neseděl v roce 1973 v letadle z Kuby, které s kapelou spadlo a všichni se zabili. „Přemluvila nás totiž, abychom šli k ní a odjeli s ní do Ruska,“ říká s vděčností Vágner, který si oslavu skvěle užil, ale myšlenky na svou kamarádku Haničku zaháněl jen těžce. „O Hanku se v posledních měsících samozřejmě bojím, ale zároveň věřím, že se dá opět do pořádku. Je bojovnice, to už předvedla mockrát,“ říká Karel. Věří, že ještě určitě vystoupí na koncertu Haničky Písničky, vždyť jí toto pojmenování sám vymyslel. 

Zdravotní stav zpěvačky se moc nelepší. „Lékaři Hance ještě vůbec nedoporučují vystupovat. A ona se na to také necítí,“ řekl Blesku kapelník Boom!Bandu Jiří Dvořák (58). Sám prý nemá ani zdání, kdy se s Hankou zase objeví na pódiu. A netuší to ani sama zpěvačka, která stále dochází na krevní transfuze. „Hanka je pořád slabá, špatně se jí i chodí,“ komentuje Dvořák, který Hanku za poslední měsíce viděl jenom jednou. „Bolavá záda v důsledku prasklých obratlů  mě stále velmi omezují a musím bohužel respektovat doporučení lékařů a odložit návrat na pódia,“ řekla před časem Hana Zagorová, která ted´ ani moc nekomunikuje se světem. Omezení se tak týkají nejen koncertování, ale i návštěv a všech dalších akcí.

VIDEO: Karel Vágner slavil 80: Po smrti Gotta a Mekyho už to nemůžu překonat

Video
délka: 02:34.68
Video se připravuje ...

Karel Vágner slavil 80: Po smrti Gotta a Mekyho už to nemůžu překonat. Hana Höschlová

Fotogalerie
71 fotografií