Halina v seriálu hraje pracovnici infocentra zoologické zahrady Lenku Hrabalovou. Když už měla odjet do ateliérů, zjistila, že má nějaký kašel. Zodpovědně proto volala, že může být nemocná. Štáb ji uklidnil, že jí samozřejmě udělá testy. Naštěstí byly výsledky negativní, a tak nic nebránilo velké oslavě.

„Ve snu by mě nenapadlo, že dostanu dort a tolik krásných přání,“ přiznala Pawlowská. Sama sobě by přála hlavně zdraví a hodně klidných dní. „Obzvlášť teď mi přijde, že jich je málo. Jdu z dramatu do dramatu a všechno je náročné. Přála bych si radost, abych ráno pocítila touhu něco zažít,“ svěřila se deníku Aha! Halina.

A nebyla by to ona, aby to na konec neodlehčila: „A taky bych si přála cestu kolem světa, která se odehrává na velké lodi a stojí pět milionů. Ještě jsem ale nenašla, kdo by to financoval,“ řekla napůl žertem, napůl vážně. Třeba se jí teď, když své tužby zveřejnila, nabídky jen pohrnou. Kdo ví...

Gratulovali jí Veronika Freimanová (66), David Gránský (30), Jana Švandová (74) a další hvězdy primáckého seriálu. Za přání od režiséra a kolegů s radostí děkovala a s humorem vlastním zavzpomínala, jak slavil její tatínek, ukrajinský básník Vasil Kločurak. „Můj otec říkal, že každý rok je úspěch. Že se člověk dožije a musí se to oslavit. Vždy připíjel do sto dvaceti – a kdybych to tak měla brát, tak tu cestu ještě vidím!“ dodala Halina s optimismem.

Básně však nepsal jen její otec, ale také jeho mladší sestra. A právě to se jí stalo osudné. „Táta odešel do Prahy a sestru za její ukrajinské verše Stalin poslal do gulagu. Nikdy se nevrátila,“ odkryla spisovatelka rodinné tajemství.

Seriál ZOO, který na Primě nahradil veleúspěšnou Slunečnou, si od svého lednového startu udržuje milionovou sledovanost. Minulou epizodu si nenechalo ujít 1,15 milionu diváků, zatímco druhý díl seriálu Chlap na TV Nova, vysílaného rovněž ve čtvrtek večer, sledovalo »jen« 751 tisíc lidí.

VIDEO: Halina Pawlowská v 7 pádech Honzy Dědka: Nespavost zahání počítáním milenců

Video
délka: 01:53.04
Video se připravuje ...

Halina Pawlowská v 7 pádech Honzy Dědka: Nespavost zahání počítáním milenců FTV Prima

Fotogalerie
44 fotografií