Smrt hudebníka, který podlehl boji s rakovinou jater a střev, oznámil kytarista Ivan Němeček.Jaroslav Wykrent dnes ve dvě ráno umřel,“ zní smutné oznámení. Kytaristu s Wykrentem spojovalo hraní v Němečkově kapele In Blue.

Wykrent se narodil 10. září v Přerově. V šedesátých letech byl jedním z členů skupiny Synkopa a o další dekádu později navázal spolupráci s dnes žijící pěveckou legendou Marií Rottrovou. S ní nejen vystupoval, ale napsal jí i celou řadu textů. Jedním z nejznámějších je například text k písni Lásko z roku 1974.

„Lásku Marie natočila v aranžmá Richarda Kovalčíka, což bylo takový Chicago. Byla z toho šíleně nešťastná. Jediný, kdo si jí ale všiml a říkal, že je fakt pěkná, byl pan Horníček. No ale ta písnička zmizela z povědomí. Marie z toho ale byla nešťastná, a tak se k ní vrátila (asi za tři roky) s tím, že aranžmá udělal Vláďa Figar. Bylo to najednou takový křehký a tehdy už byla konstelace hvězd příznivá. Já za tu píseň dostal Bílou vránu. Ona se líbila nejenom lidem, ale i kritikům, a to je člověče zázrak,“ prozradil před lety o známém hitu v rozhovoru pro Český rozhlas.

V minulosti Jaroslav Wykrent prodělal několik mozkových příhod. „Včera zemřel můj dlouholetý kamarád a nenahraditelný autor mých písniček Jaroslav Wykrent. DĚKUJI, Jardo,“ napsala v neděli ke smrti hudebníka Marie Rottrová.

VIDEO: Marie Rottrová porazila covid: Oslava 80. narozenin bude, ale bez syna! Uvízl v Kanadě

Video
Video se připravuje ...

Marie Rottrová porazila covid: Oslava 80. narozenin bude, ale bez syna! Uvázl v Kanadě Markéta Reinischová

Fotogalerie
8 fotografií