Do razantní rekonstrukce se étericky působící, přesto svým založením velmi energická Kamila Douděrová pustila ještě v době před nedávným zdražením materiálů a řemeslné síly. I tak ji renovace starého domu vyšla na čtyři a půl milionu korun. Je ovšem pravdou, že aby se naplnil architektčin sen, zásahy bylo nutné udělat vskutku zásadní. Jako třeba nový litý betonový strop, který sám o sobě vyšel na pět set tisíc korun. Bez něj se ale rekonstrukce neobešla. „Jelikož jsme v půdní nástavbě, museli jsme celou stavbu betonem zpevnit, takže jsme do betonu museli zainvestovat. A když už byla taková konstrukce nezbytná, rozhodli jsme se pro variantu pohledového betonu. A o to je to zase dražší,“ svěřila Blesku Kamila Douděrová, do čeho musela v rámci rekonstrukce vložit naráz nejvíc peněz.

Architektka známá z pořadu Jak se staví sen, ve kterém realizuje přání jeho účastníků, si i ve vlastním domě splnila nejeden velký sen. Například v obývacím pokoji zrušila strop a otevřela prostor až ke krovu. Díky tomu vznikla nad obývacím prostorem, jak sama Kamila s trochou nadsázky říká, koncertní hala. „O tom jsem vždycky snila. Vidím díky tomu výš a vysoko nad hlavou mám konstrukci krovu. Přidává to tomu prostoru duši,“ rozplývá se nad povedeným záměrem architektka.

Co se týče designu interiéru domu, Kamila Douděrová, která se nově stala porotkyní pořadu Dream Team Mistři dílny, vsadila na kombinaci starožitných prvků s velmi moderními. „Je to ovšem z toho důvodu, aby právě ta historie vynikla. A to třeba v podobě skleněného sekretáře z období art deco z dvacátých let dvacátého století, kterému je už sto let,“ prozradila pyšně architektka. A není to zdaleka jediná takhle stará věc v domě. Kromě starožitného nábytku zdobí Kamilin obývák s kuchyňským koutem na jedné stěně obnažené a rovněž stoleté cihly.    

Aby podtrhla kontrast starého s novým, pořídila si Kamila Douděrová moderní kuchyň v lesklé bílé barvě. „Když má něco svou historii, není dobré to kombinovat s takzvanými fejky. Tím myslím, že když bude vedle art deco sekretáře lamino dubu, bude to hrozně vidět. Proto jsem pro kuchyň zvolila něco úplně jiného, aby se to společně nepralo a vše dostalo svůj prostor,“ vysvětlila architektka, která měla od začátku jasno nejen při výběru stylu kuchyně ale i její barvy. Důvodem byl opět kontrast tentokrát ke kořenici, která je použita na dýze sekretáře. Svou roli ovšem sehrála i praktická stránka věci a nikoli jen estetická. „Chtěla jsem, aby kuchyň odrážela světlo. Protože podlaha, staré trámy i cihly pohlcují barvu a světlo. Takže jsem potřebovala, aby se sem světlo nějak dostalo,“ ozřejmila Blesku Douděrová. V interiéru je pak na první pohled patrná láska jeho obyvatelky k tyrkysové barvě. „Miluji moře a tyrkysová je barva moře. Je to něco, v čem se cítím dobře, a každý by měl žít v tom, v čem se cítí fajn,“ je přesvědčená architektka, která má v každé místnosti něco tyrkysového. Na gauči v obýváku i v posteli v ložnici tak leží tyrkysové polštářky, v kuchyni stojí na parapetu tyrkysové svíčky či květináč. I rámy fotek a nástěnné hodiny jsou v Kamilině oblíbené tyrkysové barvě.      

 

Video: Jak se staví sen: Radikální proměna v paneláku! Rodina se raduje z moderní kuchyně a koupelny, kde svítí světlo

Video
délka: 01:48.76
Video se připravuje ...

Jak se staví sen: Radikální proměna v paneláku! Rodina se raduje z moderní kuchyně a koupelny, kde svítí světlo TV Prima

Fotogalerie
35 fotografií