Srbská herecká hvězda Predrag Bjelac, který teď po Slunečné hraje mafiána také v seriálu Duch, přišel do Československa prvně v roce 1985. Tehdy tady na studentském filmovém festivalu CILECT potkal hostesku Andreu, se kterou nakonec až o mnoho let později začal chodit.

České kořeny

„Na dálku to nemělo budoucnost. Vůbec jsem nepočítal, že bych se mohl přestěhovat do Čech. Utéct mě donutila v roce 1992 ta naše válka. A Andrejin táta mi hodně pomohl, byl prvním odpovědným zástupcem ve firmě, kterou jsem tady založil,“ popsal v rozhovoru pro páteční Blesk tv MAGAZÍN Bjelac, který má u nás kořeny. Jeho prababička Anna totiž byla Češka. Právě u nás také poznal svou budoucí manželku, se kterou provozovali několik butiků. Děti se jim dlouho nedařily, když jeho žena porodila dvojčátka, bylo jí už čtyřicet let, Predragovi o šest víc.

Návrat kvůli dvojčatům

Štěstí však netrvalo dlouho, holčičkám byly čtyři roky, když se pár rozvedl. „Já jsem se nějak rozhodl a říkal jsem si, že to udělám raději v tom věku, než až budou starší. A myslím, že jsem se rozhodl správně, protože ony to vůbec nepocítily. Dcery jsou jedním z důvodů, proč jsem se vrátil do Bělehradu, kam se z Prahy s mámou přestěhovaly. Chci jim být blíž, hodně se o ně starám,“ vysvětlil. Při otázce, zda si připadá jako starší táta moudřejší, posmutněl. „Jsem smutný, že spolu nebudeme dlouho, jako nějak normálně dlouho, jak by to přirozeně mělo být. V tom je ten háček. Ony to naštěstí ještě nepochopily.“

VIDEO: Akční seriál Duch: Přestřelka

Video
délka: 01:21.32
Video se připravuje ...

Akční seriál Duch: Přestřelka 

Velký rozhovor s Predragem Bjelacem už zítra Blesk tv MAGAZÍNU!

A dále čtěte:

  • Na návštěvě u kutila Pepy Libického: V ložnici si ustlal na mechu!
  • Jak Zdeněk Svěrák hraje na kráječ na knedlíky a další exkluzivní zákulisí filmové novinky Betlémské světlo

Fotogalerie
28 fotografií