„Tady je všechno na jedné hromádce. Je tu buď sedačka nebo postel, to podle potřeby, malý kuchyňský kout, malá koupelna a chodbička. Je to tu opravdu jen na přespání. Takový azyl v Praze,“ představil Blesku své pražské bydlení Petr Batěk. V bytě v rezidenční čtvrti, ve které se kromě bytových domů nacházejí ambasády i univerzity, herec sice tráví především noci.

I tak si ale Petr Batěk garsonku patřičně vyladil osobními věcmi. Jednou z nich je například obraz se slony, který zdobí stěnu nad rozkládací pohovkou. „Moje přítelkyně Magda má ráda slony. Tento obraz kreslil můj kamarád a malíř Petr Přikryl z Mikulovska, který maluje pro hodonínskou zoo.“

„Požádal jsem ho o obraz se slony. A jelikož na penzionu mám od něj obrazů dost, pověsili jsme si jej pro změnu v Praze,“ svěřil Blesku herec, který obrazem podaroval svou partnerku Magdu. Kromě slonů mé své místo v pražské garsonce i několik andělů.

„Anděly mám rád, protože se hodně objevují i v mých básničkách. Andělé, létání a duše, která se pohybuje, jsou věci, kterými se zabývám. Proto jsou tu andělé příhodnou věcí,“ svěřil autor, který svou první básnickou sbírku pojmenoval Ona má křídla. A aby měl svého anděla strážného už navždy s sebou, nechal si jednoho Petr Batěk loni vytetovat na předloktí. Přestože je v bytě pouze jedna obytná místnost, našla si v ní hercova partnerka svůj ženský kout a místo jen pro sebe. V rohu u okna má Magda bílý toaletní stolek se šuplíky.

Vkus přítelkyně Petra Baťka se pak promítl i do výběru skleněného konferenčního stolku na třech dřevěných nohách. Kuchyňský kout, ve kterém je zabudovaná i pračka, je laděn do kombinace bílé a tmavě červené barvy. „Kuchyň už tu byla a je v takové vínové barvě. A protože já mám víno rád, velmi se mi zamlouvá,“ usmívá se herec, který sice rád vaří, v kuchyňském koutu se ale ke sporáku a hrncům kvůli nedostatku času moc často nedostane.

„Rád připravuji své oblíbené jídlo, které mám po babičce a po mamince, a to jsou špalíčky neboli krájenky. Je to chodské a absolutně jednoduché jídlo. To vařím rád, ale moc se k plotně nedostanu. Není čas. Radši píšu poezii, než kuchařky,“ zažertoval herec, jež je k dnešnímu dni autorem tří básnických sbírek a jednoho hudebního cd, které vyšlo loni.   

VIDEO: Poznáte bratra slavného herce Pavla Baťka?

Video
délka: 01:14.47
Video se připravuje ...

Poznáte tajného bratra slavného herce? Je to hvězda Ordinace! Kristýna Léblová, Petr Soukup

Fotogalerie
52 fotografií