Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Celebrity reagují na válku na Ukrajině: Prosby o mír i strach o Rusy!

/
 • Celebrity reagují na válku na Ukrajině.
  25. února 2022 ● 13:45

  Ruská invaze na Ukrajinu šokovala celý svět a každou chvíli přibývají další a další slavné osobnosti, které se chtějí k situaci vyjádřit. Zatímco zpěvák Tomáš Klus (35) Zemana výjimečně pochválil, novinář Jan Tuna (49) ho považuje za bezpečností riziko. Dagmar Havlová (68) oprášila slova svého manžela a Lucie Bílá (55) toužebně prosí o mír. 

 • 1.

  Tomáš Klus

  Písničkář Tomáš Klus obvykle příliš velkým fanouškem naší vlády není. Tentokrát ale udělal výjimku, a po speciálním projevu prezidenta ho dokonce pochválil. „Projev Miloše Zemana byl projev hodný prezidenta a velice si vážím toho, že uznal chybu a dal jasné, státnické stanovisko,“ napsal na Instagramu.

 • 2.

  Taťána Makarenko

  Kráska původem z ukrajinské Oděsy Taťána Makarenko (32) je ze situace naprosto zničená. Na sociálních sítích o dění na Ukrajině pravidelně informuje své fanoušky a prozradila také, proč nemůže evakuovat svou rodinu. „Aktuálně je na Ukrajině stanné právo, tedy uzavřené hranice,“ stýská si. 

 • 3.

  Monika Bagárová

  Citlivá zpěvačka Monika Bagárová (27) se svěřila, že ji z války bolí u srdce. „Nemyslím na nic jinýho. Modlím se za všechny, ať tohle zlo skončí,“ napsala.

 • 4.

  Eva Holubová

  Herečka Eva Holubová (62) podle svých slov nechce jen stát v davu přihlížejících, a tak alespoň podporuje charity. Zamířila i na demonstraci na Václavské náměstí. „Naprosto sklíčená, ubitá šířícími se informacemi, myslím na všechny civilisty, na to, co je asi čeká. Modlím se,“ sdělila fanouškům.

 • 5.

  Dagmar Havlová

  Bývalá první dáma Dagmar Havlová (68) oprášila slova svého zesnulého manžela, prvního prezidenta České republiky Václava Havla (†75). „Běží nejen o budoucnost Ukrajiny, ale běží o samou strukturu budoucího světového pořádku. Ukrajina je, abych tak řekl, v zájmové sféře tohoto světa,“ sdílela výsek z jeho projevu na konferenci Ukrajina v Evropě a ve světě z 21. února 2004. 

  Připomněla také jeho projev z trutnovského hudebního festivalu v létě 2008, který reagoval na válku Ruska s Gruzií. „Já myslím, že po mnoho staletí existuje takový ruský problém, že Rusko přesně neví, kde začíná a kde končí. I když je to největší země světa, přesto má pocit, že je taková trochu malá a že ji ohrožují ti nepatrní sousedé, které kolem sebe má,“ prohlásil tehdy Havel. 

 • 6.

  Natálie Mykytenko

  Hvězdička z reality show Svatba na první pohled Natálie Mykytenko (25) z Ukrajiny pochází. Poprosila ale fanoušky, aby se ji na aktuální dění raději ani neptali. Nemá na to totiž sílu. Putin už pro mě není člověk,“ ulevila si je.

 • 7.

  Lucie Bílá

  Zpěvačka Lucie Bílá (55) pojala své vyjádření velmi stručně. Aby dala najevo, že s postiženými soucítí, zveřejnila na svém instagramovém profilu holubici míru. Jakákoli slova jí ale asi přišla zbytečná. 

 • 8.

  Ornella Koktová

  Bývalá modelka Ornella Koktová (29) poprosila své věrné, aby neobraceli své naštvání na ruský lid. „Prosím, rozlišujme chování Putina a jeho stoupenců od obyčejného ruského občana. Není zapotřebí lynčovat nevinné... Jen podle jejich národnosti,“ apelovala. 

 • 9.

  Nikol Štíbrová

  Influencerka a herečka Nikol Leitgeb (35), za svobodna Štíbrová, také upozornila, že je rozdíl mezi „Putin napadl“ a „Rusové napadli“. Také podle ní obyčejní lidé vůbec za nic nemohou a nenávist není na místě.

 • 10.

  Jan Tuna

  Velké emoce vyvolala válka na Ukrajině v novináři Janu Tunovi (49). Evropa a svět podle něj zradily Ukrajinu a nechaly ji v tom samotnou. Zeman je navíc podle něj bezpečnostní riziko, protože má přístup k tajným informacím NATO, ale zároveň je podle Tuny přítelem Ruska. 

  „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem,“ sdílel slova z povídky Jana Drdy Vyšší princip, která je součástí knihy Němá barikáda z roku 1946.  

 • 11.

  Iva Pazderková

  „Je to okupace. A okupant je bezskrupulózní vrah, jehož zvrácenou touhu po moci nic nezastaví.Trhá mi to srdce. Ale Ukrajincům to bere životy, rodiny, budoucnost a domov. Ten domov, který je tak blízko tomu našemu. Ukrajino, stojím za tebou. Nic víc bohužel teď udělat neumím,“ stýská si Iva Pazderková (41) 

 • 12.

  Marta Jandová

  Zpěvačka Marta Jandová (47) si přeje, aby v roce 2022 bylo na světě více úsměvů než slz. „Probudit se do tak krásného rána a potom si přečíst zprávy. Celý svět se hroutí. S ním i já. Věřím, že my všichni. Nechápu to. A nikdy to chápat nechci. Pořád věřím, že dobré v nás zvítězí,“ neztrácí naději. 

 • 13.

  Galerie

  Osobností, které se k invazi vyjádřily, je každou chvíli víc a víc. Na některé příspěvky se můžete podívat v naší galerii. 

  VIDEO: Mohutná exploze nad Kyjevem v ranních hodinách

  Video
  Video se připravuje ...

  Mohutná exploze nad Kyjevem v ranních hodinách Ukrajinská armáda

  Fotogalerie
  154 fotografií

Články odjinud

Dnešní horoskopy