Vojta Dyk se objevil na premiéře nového filmu Zpráva o záchraně mrtvého a bylo vidět, že jen těžko ovládá emoce. Ve snímku režiséra a scenáristy Václava Kadrnky totiž hraje syna otce, který po mozkové mrtvici upadl do kómatu.

Díky mé současné situaci, že mi zemřel tatínek, tak musím říct, že ten film je teprve teď pro mě katarzní, prostě je to právě teď pro mě takové stěžejní téma a je to téma, o kterém, mám pocit, se hrozně málo mluví. Proto, že si furt myslíme, že ta smrt není součást života,“ řekl pro Českou televizi herec, který byl se svým milovaným otcem až do poslední chvíle.

Manžel zemřel doma,“ řekla Blesku vdova Věra Dyková (69) s tím, že byl její muž v poslední době velmi nemocný. „Naštěstí byl jeho odchod krátký a netrpěl. Nezlobte se, ale už nechci o tom dál mluvit,“ dodala.

Film Zpráva o záchraně mrtvého vychází z osobní zkušenosti Václava Kadrnky, jehož tatínek po mozkové mrtvici upadl do kómatu.

VIDEO: Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá!

Video
délka: 02:46.00
Video se připravuje ...

Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá! Markéta Reinischová

Když mě požádal, abych v něm hrála, rozplakala jsem se – měla jsem totiž podobnou zkušenost. I já jsem za svým nemocným tatínkem chodila do nemocnice, držela ho za ruku a mluvila na něj. S maminkou jsme se ho ze všech sil snažily vrátit zpátky do života, ale on se na rozdíl od Vaškova otce z těžkého stavu bezvědomí už neprobudil. Jeho duše se rozhodla odejít,“ svěřila se v rozhovoru pro magazín Vlasta Zuzana Mauréry (53), která ve snímku hraje maminku Vojty.

Když mi Vašek Kadrnka řekl, že bude hrát mého syna, začala jsem se smát. Život vám prostě dává vždycky to, co potřebujete. A někdy vás i odmění. Nechápejte mě špatně, Vojta není můj typ, chválabohu! Ale jsem opravdu ráda, že jsme se potkali. Je to milý a velmi vnímavý člověk,“ netají obdiv k Dykovi slovenská herečka.

Fotogalerie
39 fotografií