Pytlík se i přes požehnaný věk nevyhýbal společnosti a kdykoliv měl Vojta, nebo jeho snacha Tatiana Dyková (43) premiéru, rád v doprovodu manželky vyrazil. Nechyběl na podzim 2019 na slavnostním uvedení filmu Poslední aristokratka, kde právě Táňa hrála hlavní roli, i když měl tou dobou ošklivě potlučený obličej! 

Stalo se mi to na chalupě při zpracovávání dřeva. Jak bych vám to řekl? Lidskou blbost nelze vyvrátit! Uklízel jsem v hromadě štípaného dřeva a dostal jsem se do situace, že jsem zkrátka upadl mezi polena,“ prozradil tehdy Blesku Dykův otec, který se i přes šrámy v obličeji těšil dobré náladě. 

V poslední době roky spisovatele přece jen dohnaly a přidaly se i zdravotní problémy. „Manžel byl nemocný. Ale naštěstí byl jeho odchod krátký a netrpěl. Všichni jsme byli v posledních chvílích u něho,“ vysvětlila vdova Věra Dyková.

VIDEO: Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá!

Video
Video se připravuje ...

Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá! Markéta Reinischová

Vojta na skon svého milovaného otce zareagoval na sociální síti. Místo fotky vložil symbolický černý čtverec s popiskem –⁠ Radko Pytlík 8.10.1928 - 31.1.2022. 

Upřímnou soustrast, Vojto,“ kondolovala kolegovi zpěvačka Marta Jandová (47). „Musel to být úžasný a inspirativní táta a dobrý člověk,“ přidali se fanoušci. „Přeji hodně sil v překonání toho nejtěžšího a jediného, co nelze v životě změnit.“ 

Radko Pytlík byl autorem zhruba 40 publikací. Asi nejznámější je Toulavé house věnované právě Haškovi. Autorovi Švejka věnoval také obsáhlou knihu Život Jaroslava Haška, v níž zachytil jeho bytí prakticky týden po týdnu.

Fotogalerie
39 fotografií