Spolupráce mezi známým šéfkuchařem, který vede podnik Entrée v Olomouci, a ještě známějším řetězcem fast foodů, vznikla alespoň podle toho, co psal Přemek Forejt na Instagram, jako výsledek vzájemného hecování. V rámci svých návštěv restaurací a bister na Olomoucku, kde ochutnával snídaně, nevynechal ani tamní pobočku McDonald’s. „Chtěl jsem zjistit, proč jsou ty jejich hranolky tak dobrý. Tak jsme se chvilku vzájemně pošťuchovali, až přišla challenge (česky ‚výzva‘, pozn. red.), ať jdu omrknout nejen zákulisí přípravy hranolek, ale všechny jejich výrobní procesy. A tak jsem se z ničeho nic stal kontrolorem kvality,“ líčil počátky placené spolupráce.

Přestože slibuje, že bude „dlouhodobě prověřovat suroviny, výrobní procesy a dodavatele“ a skrze sociální sítě vezme své příznivce, jichž má jenom na Instagramu přes 300 tisíc, „přímo ke zdroji a zodpoví poctivě vše, co bude třeba, klidně kvůli vám půjdu i na pastvu a do pole a zmapuji celou cestu surovin odtud až k vám na tác“, fanoušky jeho nový byznys nenadchnul. „Jak hluboko lze klesnout…“ psali mu zklamaně především ti, pro které bylo jeho jméno synonymem luxusních podniků.

„Někdo v Mekáči začíná, někdo tam končí. V každém případě obdivuhodná položka v profesním životopise,“ rýpali do něj další. Pozadu nezůstali ani internetoví vtipálci, kteří okamžitě začali tvořit takzvané „meme“ se známým kuchařem v hlavní roli –⁠ jako první to byl jako obvykle Tomáš Břínek (40) alias TMBK, který ve své fotomontáži připomněl neslavnou reklamu na tento řetězec, v níž mladá brigádnice zapomněla na okurku do cheeseburgeru. Forejt ji přesdílel se slovy „na tohle jsem se těšil“.

VIDEO: Porotce MasterChefa Forejt otevřeně o svatbě s Burešovou: Řekl, jaká bude!

Video
délka: 03:04.80
Video se připravuje ...

Porotce MasterChefa Forejt otevřeně o svatbě s Burešovou: Řekl, jaká bude! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Samozřejmě se ale našli i tací, kteří chápali, proč Forejt na tuto nepochybně velice dobře placenou spolupráci kývnul. „Vlastně proč ne, je to fast food, čili úplně jiné odvětví, a nijak to nebere úroveň fine diningu, ani Přemka. Upřímně i milovníci perfektního jídla někdy ‚zhřeší‘ a nají se v McDonald’s,“ podpořili svého oblíbeného kuchtíka, který aktuálně randí s herečkou Evou Burešovou (28). O té se šušká, že by mohla být v jiném stavu – a finančně zajištěný partner je dobrým základem do mateřství, které je v dnešní době hodně drahou „srandou“.

Fotogalerie
33 fotografií