Ester Ledecká obhájila olympijské zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu a získala první českou medaili na hrách v Pekingu! Tato krásná novinka zasáhla v úterý ráno všechny milovníky sportu, kteří na sociálních sítích neskrývají své nadšení.

Na instagramu se například objevila již celá řada záznamů vítězné jízdy i záběry Ester „na bedně“. A některé z nich sdílel i hrdý otec mladé sportovkyně, Janek Ledecký.

Známý zpěvák, jenž se proslavil nejenom svými tklivými romantickými songy, ale i mnoha úspěšnými muzikály (například Hamlet či Galileo), byl jaksepatří na svou dceru pyšný - a aby ji pořádně ocenil, použil nejenom množství emotikon, například srdíčka či zlatou medaili, ale i některé ze svých písniček: konkrétně šlo o hity Pěkná, pěkná, pěkná a Září, hvězda září. Ester totiž soutěží zcela prošla suverénně a ve finále porazila na hlavu Rakušanku Danielu Ulbingovou (23). 

Několik hodin poté poslal skrze společnost Sport Invest, která Ester zastupuje, vzkaz, jímž chtěl Ledecký zdůraznit a všem připomenout, že hlavní hvězdou je tady jeho dcera:

Vážení přátelé,

dneska ráno mi přišlo během dvou hodin třicet šest žádostí o rozhovor. Moc si vážím Vaší přízně, ale nechtěl bych si tady na úkor Ester, která je kvůli cestování a časovému posunu nedosažitelná, udělat svou mediální kampaň. Protože přesně tak by to působilo. Věřím, že jste si to vstávání dneska užili. Když to srovnám s Koreou, kde jsem fandil v cíli, tak je daleko větší nervák, dívat se na to v televizi. Ale bylo to nádherné ráno.

Děkujeme všem za podporu.

Janek Ledecký

A co na své poslední vítězství říká samotná Ester? Po projetí cílem se Ledecká ani neradovala. „Byla jsem tak koncentrovaná, že jsem po poslední jízdě nevěděla, jestli mě nečeká ještě jedna. Pořád to zpracovávám,“ smála se Ledecká.

Při květinovém ceremoniálu vyskočila na nejvyšší stupínek - stále v lyžařských brýlích na obličeji, jak je jejím zvykem -  a radostně zvedla cenu ve tvaru pandy nad hlavu. „Ahoj mami, ahoj babi, ahoj dědo, ahoj tati,“ vyhrkla do kamery šťastná vítězka. 

Fotogalerie
59 fotografií