„Přesné centimetry nevím, protože jsem postel nikdy neměřil. Udělal jsem ji tak, jak mi to vyšlo. Už jsem si na to ale tak zvykl, že u země bych snad spát ani nemohl. Když jedu někam do hotelu, vždycky si říkám, co to mají za postele, že se na tom nedá ležet,“ vysvětlil Blesku Pepa Libický. Manželská postel, kterou vyrobil pro sebe a svou choť, je z Pepova oblíbeného materiálu dřeva, a je tak vysoká, že se nedá k ní přijít a jen tak si na ni lehnout. „Je u ní kvůli tomu jeden stupínek, přes který se do ní leze. Ale na to si člověk zvykne,“ ujistil Blesk moderátor, do jehož garderoby neodmyslitelně patří kšandy.

Z vysoké postele se Pepa Libický raduje i proto, že se do ní jen tak nedostane rodinný psí mazlíček. A že takové tendence dříve měl. Dutý podstavec nestandardně vysoké postele pak Pepa Libický využívá jako úložný prostor.

Jelikož je velkým fanouškem dřeva a přírodních materiálů, kus přírody si Pepa přenesl i do ložnice. Stěnu nad postelí se rozhodl ozdobit mechem. „Viděl jsem to v restauracích i jinde a říkal jsem si, že bych takovou vertikální stěnu chtěl. Ovšem bezúdržbovou. Jsou to mechy, které jsou stabilizované a tím pádem se o to člověk nemusí starat. Mech je vysušený a znovu nabarvený, takže by měl být zelený navěky,“ přeje si s úsměvem kutil.

V koupelně, která je spojená i s toaletou, má Pepa Libický něco, co dost možná nevlastní nikdo jiný na světě – splachovací tlačítko s vlastním obličejem. A nejen se svým. Na menším tlačítku je Pepa, na větším tlačítku je stand up komik Karel Hynek. S ním Pepa Libický natáčel pořad Fachmani, ve kterém oba pánové společně rekonstruovali starý dům. „Firma, která vyrábí wc moduly nás podarovala stejnými splachovadly. Říkal jsem si ale, jestli je fér, že je Karel na větším tlačítku. Když jsem si pak ale uvědomil, na co se větší tlačítko používá, myslím, že to přesně vystihuje roli, jakou Karel v pořadu hrál. Takže je to naprosto v pořádku,“ rýpl si s úsměvem a v přátelském duchu Pepa do svého kamaráda a kolegy.

Vyladěný byt v prvním patře rodinného domu ale Libickému už zjevně nestačí. I proto se pustil do stavby letního sídla na zahradě. „Teď se dohadujeme, co tam bude, protože oba máme s manželkou jinou představu. Ale bude tam kousek obýváku, ložnice, koupelna se sprchou a kuchyň. Tak si říkám, že je možné, že bychom se tam i přestěhovali,“ svěřil svou úvahu moderátor.

VIDEO: Jak bydlí Pepa Libický?

Video
délka: 05:56.16
Video se připravuje ...

Jak bydlí Pepa Libický? Videohub

Fotogalerie
29 fotografií