S Křížem se herečka setkala nejen v Prvním kroku, který nyní po třináct večerů vysílala Nova International, ale také v seriálu ČT Škola Na Výsluní. „První krok se dělal pro Novu a měla jsem ho moc ráda. Hrála jsem tam učitelku na konzervatoři a zažívala v roli podobné příběhy, jaké jsem žila, když jsem pak na konzervatoři učila doopravdy,“ prozradila Žilková ve své knize, ve které se nevyhýbá ani citlivým tématům a životním tragédiím.

TO JE PŘÍRODA

Právě seriál První krok a spolupráce s Pavlem Křížem v ní totiž vyvolaly vzpomínku na syna Melichara, který se narodil s vrozenou brániční kýlou a zemřel v roce 2007 ve věku 198 dní. „Pavel Kříž je můj kamarád a výborný herec. Moc mi pomohl, když umřel Melichar. Řekl mi jednu větu: ‚Verunko, to je příroda, smiř se s tím‘. Také kdysi, těsně před porodem, přišel o dítě. To není tajemství,“ vzpomíná v biografii herečka.

NA DUŠIČKY SI PÍŠEME

Kolegova opora jí prý velmi pomohla. „Od té doby si vždy na svátek zemřelých posíláme přáníčko: ‚Ahoj, naši kluci mají dneska svátek‘. Moc mi pomohl tenhle normální přístup i to, že nejsem sama, komu se to stalo,“ dodává Žilková.

Vzpomínka na natáčení

„Když se točila Škola Na Výsluní, čekala jsem Melichara a měla jsem prý strach v očích. Říkal mi to režisér Miroslav Balajka, který umřel chvíli potom na rakovinu.“

Knihu VERONIKA ŽILKOVÁ: Dělte dvěma dostanete u dobrých knihkupců nebo na webu iKiosek.cz.

Video: Vánoce u Žilkové? Nikdo nesmí vstát od stolu, jinak zemře! Už jednou se to stalo!

Video
délka: 04:52.36
Video se připravuje ...

Vánoce u Žilkové? Nikdo nesmí vstát od stolu, jinak zemře! Už jednou se to stalo! Petr Macek

Fotogalerie
33 fotografií