Etzler už oboustranný zápal plic prodělal před čtyřmi lety, kdy ještě tady neřádil covid. Přesto jako silný kuřák a astmatik očkování na covid podcenil a prostě ho odkládal. 

Nikdy, opakuji nikdy, jsem nebyl odmítačem očkování. Jen jsem jej velmi hloupě odkládal a to považuji za hrubou špatnou chybu. Kvůli lékařům, své rodině i blízkým. Toto je privátně můj příběh. Můj. A já jsem a budu velmi vděčný covid oddělení v nemocnici v České Lípě, se všemi těmi anděly v čele s lékaři a panem primářem Janem Novákem. Jim se omlouvám a jim ze srdce děkuji,“ tvrdí Mirek, který je stále v péči zdravotníků nemocnice v České Lípě. 

VIDEO: Nadšený otec Etzler (54) přiznal problémy: Nezvládám to!

Video
délka: 02:56.32

Nadšený otec Etzler (54) přiznal problémy: Nezvládám to! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Je zřejmé, že jeho průběh je těžšího rázu a rozhodně se do normálního života jen tak rychle nevrátí. Chvíle bez kyslíku byla pro něj jedna z nejhorších...

Vždy byl můj sen být se třemi sestřičkami ve sprše. Dnes se to povedlo. Sprcha bez kyslíku. Nic horšího jsem snad nezažil. Na pokoj mě dovezly, ani nevím jak. V nemocnici v České Lípě nemají sestřičky. Mají tady anděly. Andílky. Nevím jak jim děkovat. A taky tady jsou vojáci. Jsou skvělí slušní a přátelští. Vím, že jsem tady kvůli své blbosti. A Vy takhle slušně. Děkuji Vám, děkuji za lásku pokoru, slušnost a vysokou profesionalitu. Vím, jak moc to musí být náročné. Děkuji. A moc se omlouvám, pořád nemám sílu odpovídat,“ vzkazuje Etzler. 

Doma na něj čeká přítelkyně Helena a tříletý syn Samuel. Už kvůli němu měl být zodpovědnější...

Fotogalerie
65 fotografií