Ani ne půl roku nato, v noci ze středy na čtvrtek, režisér seriálů Život na zámku nebo Náměstíčko rakovině doma v Čerčanech podlehl. „Zemřel mi spokojeně v náručí,“ svěřila Blesku Hanušova manželka a spisovatelka Klára Gočárová (60), se kterou měl dvě děti a dvě vyženil. Ty si také večer před otcovou smrtí vzaly do ruky nástroje a zpívaly mu ty jeho nejoblíbenější. „Manžel miloval country,“ komentovala paní Klára s tím, že se s tatínkem před tím přišly rozloučit i tři děti – Klára (41), Bára (33) a Jaroslav (37) –, které měl s první manželkou Jaroslavou Hanušovou (†66), slavnou Jaruš z Možná přijde i kouzelník.

Mobilní hospic

Hanušova manželka je vděčná benešovské nemocnici. „Byli zlatí a chovali se k němu krásně. Měli jsme mobilní hospic a manžela mi nechali doma,“ svěřuje Klára, jež je pravnučkou věhlasného architekta Josefa Gočára (†65), jehož dvojici památkově chráněných domů s názvem Gočárovy domky, které původně stály na letišti ve Kbelích, zná z areálu pražské zoo úplně každý.

Reklama na Vizír

Klára s Jardou se do sebe zamilovali v 90. letech během natáčení reklamy na prací prášek Vizír, kde Hanuš pracoval jako režisér a ona jako tlumočnice. Vzali se před 27 lety a v roce 2017 měli církevní sňatek v kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou. Oddával je kamarád a farář Martin Janata, který také Jaroslava těsně před smrtí navštívil.

Byl i herec

Byl televizní, divadelní, filmový i muzikálový režisér. K jeho dílům patřily seriály Život na zámku, Šípková Růženka, Náměstíčko, Náves či Příkopy a podepsaný byl také pod řadou bakalářských příběhů. V České televizi režíroval pořad pro děti Kouzelnou školku. Ojediněle si vyzkoušel i hraní, třeba v seriálu Zdivočelá země a ve filmu Vraždy a něžnosti.

Video: Pohřeb Jaruš Hanušové (+66) z Kouzelníka: Kaiser, Lábus a Srstka v slzách

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb Jaruš Hanušové (+66) z Kouzelníka: Kaiser, Lábus a Srstka v slzách! Blesk TV

Fotogalerie
13 fotografií