Ukázalo se to na Instagramu moderátorky Nory Fridrichové, která v pořadu 168 hodin zveřejnila příběhy tří žen, které byly slavným psychiatrem Janem Cimickým (údajně) zneužity. „Jeden příběh je dokonce o mladé dívce hospitalizované v psychiatrické léčebně Bohnice a představuje pro mě otřesné zneužití psychiatrie – vynucený sex s pacientkou pod psychofarmaky. Ale nejde jen o klientky doktora Cimického. V posledních dnech se na mě obrátily dvě kolegyně v České televizi, které se známým a oblíbeným psychiatrem natáčely pořady. Vlastně je neuvěřitelné, že se to takto mohlo dít a ještě tak dlouho,“ podivovala se novinářka.

Pod jejím příspěvkem se objevil nečekaně i post herečky Kristýny Frejové (50), kterou si televizní diváci zamilovali v roli svérázné lékařky Vlčkové v Modrém kódu a později v Sestřičkách. „Cimický… Pro mě noční můra cca 20 let, kdy udělal naprosto fatálně špatnou diagnózu a medikaci osobě mně blízké… Tu osobu tím uvrhl opravdu na hranu a je celkem zázrak, že jeho ‚péči‘ přežila,“ svěřila se dcera Ladislava Freje (79) a Věry Galatíkové (†69). O koho šlo, to si však nechala pro sebe… „Celý život si říkám, jak je možné, že tenhle člověk má takový vliv? Cítím jistou satisfakci, že ho teď, ten šlendrián, začal dobíhat ze zcela jiných stran…,“ libuje si.

VIDEO: Kristýna Frejová ze Sestřiček: Mimino v padesáti? Už chci vnouče!

Video
délka: 02:24.12
Video se připravuje ...

Kristýna Frejová ze Sestřiček: Mimino v padesáti? Už chci vnouče! FTV Prima

Vlnu obvinění proti známému psychiatrovi spustila informace, že Cimický dostane od prezidenta Miloše Zemana (77) státní vyznamenání za zásluhy v oblasti kultury, tedy medaili I. stupně. Jako první se tehdy ozvala zpěvačka Jana Fabiánová (42), jediná dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (82), která jej nařkla ze sexuálního napadení, k němuž došlo před necelými 20 lety. V té době jí bylo 23 let a silně jí to otřáslo. „Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizikem pomsty od agresora,“ svěřila se na sociální síti. A jak je vidět, Fabiánová ani není jedinou celebritou, která má s lékařem negativní zkušenosti…

Fotogalerie
65 fotografií