Jak už Blesk informoval, oscarový režisér byl po své smrti v září 2020 zpopelněn a jeho popel byl rozdělen do dvou uren. Jedna měla spočinout na Slavíně pražského Vyšehradu a druhá na 2000 km vzdáleném ostrově ve Středomoří. „Jirka si přál spočinout na Mallorce, kam jsme jezdili léta. My jsme tam odletěli s tou urnou, ale stala se zvláštní věc,“ svěřila Olga Menzelová Showtimu na Primě.

Na sedačce

„Majitelé toho domečku, který není náš, ale celá léta ho pronajímali jenom nám, se teď rozhodli, že ho budou pronajímat po zbytek roku i jiným lidem. A mně najednou přišlo hrozný, že tam bude někdo cizí a já tam nebudu moct,“ posteskla si vdova. „A tak jsme si ho zase odvezli zpátky, cestovali jsme s urnou sem a tam. Seděl samozřejmě na sedačce,“ dodala Menzelová.

V knihovně

Urna je tedy zpátky v knihovně, kde byla i před odletem. Během několika měsíců bude uložena na Vyšehradě. „Spousta lidí nejen od nás, ale i ze zahraničí se ptá, kde mohou Jirkovi položit kytičku nebo zapálit svíčku na hrobě. A já je nemůžu zvát k nám do knihovny,“ dodala vdova s pousmáním.

VIDEO: Menzel by slavil 83. narozeniny: Olga natočila dojemné video

Video
délka: 00:59.92

Menzel by slavil 83. narozeniny: Olga natočila dojemné video Olga Menzelová

Fotogalerie
40 fotografií