Krom MasterChefa, kde letos porotcujete už potřetí, taky se svými kolegy soutěžíte v pořadu Souboj na talíři. Jak jste si tuhle novou roli užil?

Natáčení Souboje na talíři bylo upřímně celkem náročné, něco úplně jiného než MasterChef. Ten totiž vzniká v pohodlí ateliéru, takže když máte padla, sednete do auta a jedete domů. To u Souboje nehrozilo, tam jsme opravdu cestovali po celé republice, od rána do večera byli »na place« a nezastavili se. Nedá se to srovnávat, fakt je to o dost větší zápřah. Ale přesto všechno mě to hrozně bavilo.

A co ta změna z porotce na soutěžícího, tu jste nesl jak?

To jsem si moc užil, byla to sranda. S klukama jsme dělali různé kraviny, což ten náš kuchařský souboj pokaždé ještě víc okořenilo.

Prý jste docela soutěživý…

No… Tak… Já… Kdo vám tohle řekl? (směje se) Ale jo, nebudu lhát, do každého souboje jsem šel vždycky naplno, takový už prostě jsem. Ale současně jsem si to vážně užíval, protože o nic nešlo, jen o zábavu. Že bych ale do toho šel s tím, že když prohraju, vadit mi to nebude, to úplně ne, no. Mně prohrávání prostě trošku vadí. (směje se)

Jak vám šlo vaření v polních podmínkách? Přece jen jste zvyklý na profi kuchyni vaší michelinské restaurace a teď jste musel kolikrát vařit na ohni pod širým nebem.

Byl to trochu freestyle, to uznávám. Kolikrát to byl celkem masakr, fakt jsme měli všichni tři co dělat, abychom to stihli a zvládli v časovém limitu. Párkrát jsem se pořádně zapotil, nebyla to sranda.

Kdo pro vás byl silnější soupeř? Honza, nebo Přemek?