Herečky Anna Geislerová a Klára Issová (42) mají od pondělí 13. září 2021 své hvězdy na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Akci, při které se v rámci filmového festivalu odhalují dlaždice se jmény bývalých dětských filmových hvězd, připravuje Nadační fond Kapka naděje. „Tohle jsem si vždycky přála zažít! To byla má dětská představa o životě hereček a můj milovaný Zlín Film Festival mi udělal obrovskou radost, protože mi můj sen splnil,“ jásala nadšená Aňa na sociální síti.

Z akce sdílela celou řadu fotografií, které zachycovaly onen významný okamžik. A Geisleorvá během něj vypadala opravdu jako hollywoodská star - a aby také ne, však se také již objevila v celé řadě zahraničních snímků i seriálů. „Jsem hrdá, že mám svou chodníkovou slávu splněnou! A těší mě, že mou ‚sousedkou‘ je krásná Klára Issová a naší patronkou je zářící Vendula Pizingerová. Bylo to krásný!“

Nebylo to jediné ocenění, které si rusovlasá herečka ze Zlína odvezla. „Pak ještě přišlo překvapení a z toho budu žít ještě dlouho: Mám svůj doktorát! Čestný hvězdný doktorát, a to je prostě něco, o čem sem ani nesnila! Tak mě to pobavilo a potěšilo! Ředitel festivalu Čestmír Vančura dokázal nemožné! Je ze mě dr. Geislerová! A samozřejmě děkuju Univerzitě Tomáše Bati! Jdu si natisknout vizitky! Miluju Zlín!“

VIDO: Geislerová na premiéře filmu Havel: Olgu jsem si pouštěla v dokumentech

Video
délka: 03:44.88

Geislerová na premiéře filmu Havel: Olgu jsem si pouštěla v dokumentech Hana Hoschlová, Lukáš Červený

„ZŠ Dubečská… a hned potom… já jsem Dr.!“ smála se nad svým nečekaným studijním postupem, když převzala plaketu, která ocenila její „okouzlující šarm a talent v mnoha uměleckých oborech“. Po dokončení základní školy Geislerová studovala dva roky konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, ale nedokončila ji. Přednost dostala její modelingová a později i herecká kariéra.

Už ve svých dvanácti letech se totiž Aňa objevila v hořké komedii Dobří holubi se vracejí, o dva roky později výrazněji zazářila v komedii Pějme píseň dohola. Coby patnáctileté jí pak byla svěřena hlavní role v mrazivém thilleru, ve snímku Requiem pro panenku inspirovaným skutečnou událostí z roku 1984. Dnes je držitelkou pěti cen Český lev, například za role ve snímcích Návrat idiota, Želary či Nevinnost.

Fotogalerie
113 fotografií