Nový dokument Každej ví kulový, který vstupuje do kin, mapuje tři desítky let fungování kapely Chinaski, jež má za sebou skutečně divokou, pestrou a místy i smutnou minulost. Kapelu zasáhla jak tragická smrt bubeníka Pavla Hrocha Grohmana (†38) při autonehodě, tak drsné hádky, dramatické obměny jejích členů a v neposlední řadě i alkoholová závislost a deprese Michala Malátného.

Ten se v pořadu Showtime otevřeně rozmluvil o tom, jak ho bezvýchodná situace před lety dohnala až k myšlenkám na sebevraždu. „Byl jsem tak dole, že jsem přemejšlel o tom, jak to vlastně ukončit. Jenom jsem nenašel ten správnej způsob. Hledal jsem nějakej způsob, kterej by potom neublížil těm lidem, který tady po mně zůstanou,“ přiznal v rozhovoru lídr kapely, že naštěstí nepřišel na to, jak ukončit svůj život, aniž by to nezdrtilo jeho blízké.

„Potom mě z toho dostaly děti. Když se nám narodily děti, tak jsem najednou zjistil, že to je ten smysl života, pro kterej tady mám bejt, takže od tý doby jsem už tak hluboko nikdy nebyl. Ale ano, byly chvíle, kdy jsem vážně přemejšlel o tom, jak z tohohle světa prostě zmizet,“ dodal Michal, který je téměř stejně dlouho, jako kapela existuje, ve šťastném vztahu s manželkou Petrou.

„Mám kapelu, jakou jsem si vysnil, mám milující šťastnou rodinu, mám dvě malý děti, takže opravdu mě černý myšlenky přešly, protože jsem přišel na to, že kvůli nim tady musim bejt a mám bejt, takže si myslim, že už to tak černý snad nikdy nebude,“ věří Malátný, že je z psychických problémů venku snad do konce života.

VIDEO: Malátný s „překopanými“ Chinaski: Mám s novou partou trému!

Video
Video se připravuje ...

Malátný s „překopanými“ Chinaski: Mám s novou partou trému! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
40 fotografií