Fotograf je v kontaktu s operním pěvcem Radkem Krejčím (57), který minulý čtvrtek přivolal do hercova bytu policii a hasiče poté, co se mu Vladimír dlouho neozval. Bohužel bylo po vymlácení dveří všem jasné, že hercův život navždy vyhasl. Přátelé a kolegové by si přáli pohřeb veřejný, ale Marek to viděl jinak…

„Vladimír obřad nechtěl, chtěl party, oslavu,“ stojí ve zprávě, kterou Kámen poslal Krejčímu, když oba pánové řešili, jak uctít hercovu památku. „Napadlo mě, že bychom mohli na podzim uspořádat společně na jeho počest oslavu a pozvat lidi, které známe a kterým na Vladimírovi záleželo,“ vysvětlil svůj návrh Markův bývalý partner a fotograf, jenž žije ve španělské Valencii.

Pěvec a další nejen herečtí kolegové a přátelé by se rádi rozloučili při veřejném obřadu, ale vše je zatím velmi nejasné. „Vláďa byl složitý, nejednoduchý i nečitelný. Někdy se v něm člověk nevyznal. Mísilo se to v něm. Věřím, že spousty věcí několikrát změnil,“ řekl Blesku Krejčí.

„Naše přání a ochota některých přátel na zajištění rozloučení je jedna věc. Druhá je rodina. Tak se necháme překvapit,“ dodal Radek na závěr s tím, že poslední slovo bude mít rodina zesnulého herce.

Stále není znám den ani jasná příčina úmrtí. Herec trpěl rakovinou a v roce 2016 mu po těžkém úrazu ramene částečně ochrnuly prsty na levé ruce. „Netuším, co se stalo. Samozřejmě trpěl depresemi a prožíval svou bezmoc velmi špatně. A kombinace třeba nějakých tišících léků s alkoholem může udělat své. Ale nejsem lékař,“ řekl Blesku Krejčí s tím, že vše objasní nařízená pitva.

Celý Vladimírův život byl jeden velký mejdan. Prošel si alkoholovým, ale i drogovým obdobím. Měl poměr s herečkou Bárou Štěpánovou (61), než se přiznal, že je homosexuál. Pak se k této orientaci hrdě hlásil. Partner Jiří Horský, s nímž strávil dlouhých 17 let, mu zemřel na AIDS. Marek se o něj do poslední chvíle staral. Nedá se tak říci, že by si život neuměl vychutnat… Zdraví má ale člověk jen jedno.

VIDEO: Černý víkend českého šoubyznysu, zemřeli Milan Lasica, František Nedvěd a zakladatel kapely Argema.

Video
délka: 02:20.60
Video se připravuje ...

Černý víkend českého šoubyznysu, zemřeli Milan Lasica, František Nedvěd a zakladatel kapely Argema. Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
41 fotografií