I když Sylva i Jitka jako mladé hrály ve snímku Černá punčocha, tak kamarádky se z nich staly až o několik let později. 

Hrály jsme spolu v seriálu Dlouhá bílá stopa a později i ve filmu Černá punčocha, tam jsme se ale na záběru nepotkaly. Kamarádky se z nás pak staly vlastně až po třicítce,“ řekla eXtra.cz Jitka Asterová.

Bylo to hrozné. Týden před tou událostí jsme se viděly, hodinu před tím jsem s ní mluvila. Říkala mi, že se jde vykoupat, a za hodinu mi bylo oznámeno, že už nežije. To byl šok, na to se nedá připravit. Byla naprosto zdravá, o to větší to bylo překvapení,“ tvrdí herečka.

Krásná blondýnka se nikdy nevdala a neměla děti, ale zůstali po ní dva sourozenci, z toho byla se sestrou s jednovaječných dvojčat. 

VIDEO: V posteli mám pořádného chlapáka, hlásí Jitka Asterová (59)! Ale má to háček

Video
Video se připravuje ...

V posteli mám pořádného chlapáka, hlásí Jitka Asterová (59)! Ale má to háček Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Tak originální kamarádku jsem kromě ní neměla. S nikým jiným jsem se tolik nenasmála. Všude jí bylo plno. Pořád měla dobrou náladu. Pokaždé byla středem pozornosti, ale ne tak, že si to musela vynucovat, měla to automaticky. Byla krásná, zejména v plavkách, bez nich asi ještě víc,“ netají se Jitka, která evidentně Sylvu měla opravdu velmi ráda a často na její divoký přístup k životu vzpomíná. 

Byla optimistická a strašně talentovaná v mnoha směrech. Byla úžasná sportovkyně, lyžařka a tak, ze všeho nejvíc ale milovala společenský život a zábavu. Nezkazila žádnou legraci a řídila se heslem Život je jeden velkej flám,“ dodala herečka.

Fotogalerie
26 fotografií